Melecká na Konopišti září a vede: Kdybych hrála o peníze, jsem nervózní

celá fotogalerie (10) » Tereza Melecká

Naprosto senzačně vstoupila do turnaje LET Access Series na Konopišti česká amatérka Tereza Melecká. Díky čistému kolu s pěti berdíky se po dohrání dopoledních flightů ujala na AXA Czech Ladies Challenge senzačního vedení. Sama to přitom ani nevěděla.

Melecká o sobě dala naposledy výrazně vědět loni na podzim, kdy hned na úvod svého studia na zámořské univerzitě v Tennessee vyhrála turnaj v Missouri. Od té doby se ale podobnému výsledku nepřiblížila.

Až nyní na profesionálním turnaji LETAS!

"Ani nevím, že vedu. Ostatní výsledky jsem ještě neviděla. Škoda toho neproměněného puttu do birdie na poslední jamce," postěžovala si na oko na neproměněnou příležitost na pro ni závěrečné devítce. I tak ale přinesla do klubovny skvělé skóre 67 ran (-5). 

Na svém teprve čtvrtém turnaji mezi profesionálkami si zatím počíná bezvadně. Ve čtvrtek se na hřišti Radecký nedostávala do zbytečných problémů, když využívala po středečním dešti měkčích greenů a útočila často po tyči. Díky tomu si vytvářela spoustu příležitostí.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

"Dnes jsem velmi dobře puttovala. Nemusela jsem řešit, jestli je to dva nebo pět metrů, dávala jsem to. Skoro celý den jsem byla blízko jamce," usmívala se na všechny strany Melecká, která ještě další tři putty do čtyř metrů těsně nedala.

Bylo vůbec něco, na co si mohla postěžovat? "Nešel mi až tak driver. Včera jsem ho trefovala rovně, byla jsem pořád na fairwayi, ale dnes jsem se s ním trochu trápila. Naopak mě ale držela železa."

Jediný problém celého dne musela řešit na své druhé jamce, kterou byla jedenáctka, kde byla dvakrát v bunkeru a do paru se zachraňovala z osmi metrů. Svou čistou skórkartu všk uchránila.

"Takhle dobré kolo jsem nečekala. Říkala jsem si, že bych mohla být kolem paru, ale na první jamce jsem se nakopla půlmetrákem do birdie. Byl to málem hole-in-one," prozradila mladá Češka, že hned na své úvodní jamce, kterou pro ni byla tříparová desítka, trefila eso.

A s čím půjde do pátečního druhého kola? "Se stejnou strategií, jako dnes. Trefovat fairway, potom green a snažit se dát putt. Prostě hrát co nejlépe. Nehraji o peníze. Kdybych hrála o peníze, tak bych asi byla docela nervózní, ale jelikož hraji pro zábavu a dělám, co mě baví..."

Fotky Terezy Melecké z 1. kola zde

I když si to zatím nechce připouštět, má to Melecká skvěle rozehrané na to, aby si v sobotu dala skvělý dárek ke svým nedělním 20. narozeninám.

Po horší druhé polovině premiérového roku v USA je možná i sama překvapená: "Druhý semestr v Americe mi to moc nešlo. Koučka mi začala spravovat některé věci ve švihu, takže hned po návratu do Česka jsem vyrazila za svým trenérem Kínem Navarrem na Ostravici. Ten nevěřil, že s takovým švihem mohu hrát golf, tak mi ho trochu poupravil a najednou to zase začalo fungovat."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení