LETAS na Konopišti vede Melecká, Váňové hole (ne)chyběly

celá fotogalerie (10) » Tereza Melecká

Domácí turnaj série LET Access rozehrála naprosto senzačně amatérka Tereza Melecká, která je po prvním kole AXA Czech Ladies Challenge za 67 ran (-5) v samostatném vedení. Pod par se z českých hráček dostala ve čtvrtek na Konopišti ještě profesionálka Šideri Váňová, která přitom do turnaje musela s náhradními holemi.

Dobře s ohledem na cut to ale mají rozehrané i další domácí hráčky. Celkem jich je po čtvrtečním prvním kole nad hranicí cutu osm z pětadvaceti, které do akce pořádané Českou golfovou federací zasáhly. Další jsou pak v těsném závěsu se ztrátou jedné, dvou nebo tří ran.

Melecká prožila na Konopišti báječný golfový den. Ani jednou nezachybovala, zahrála pět birdie a na poslední jamce mohla dokonce posunout své skóre na mínus šest. Její další putt do birdie ale jen těsně líznul jamku. Přesto musela být maximálně spokojená.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

"Dnes jsem velmi dobře puttovala. Nemusela jsem řešit, jestli je to dva nebo pět metrů, dávala jsem to. Skoro celý den jsem byla blízko jamce. Nešel mi až tak driver. Včera jsem ho trefovala rovně, byla jsem pořád na fairwayi, ale dnes jsem se s ním trochu trápila. Naopak mě ale držela železa," zhodnotila svůj výkon Melecká (celý rozhovor zde).

Zatímco hráčka univerzity v Tennessee proplouvala kolem s lehkostí, ostatní české golfistky mluvily spíše o vybojovaných skóre. Platí to i pro Šideri Váňovou, která navíc musela hrát s náhradními holemi. V minulém týdnu jí totiž aktuální set pro tuto sezonu někdo ukradl.

"Driver mám polepený olověnými páskami a vůbec mi nesedí. Ke konci už jsem tak raději hrála trojkou dřevem, protože jinak bych driver musela hodit někam do křoví," přiznala Váňová, která zahrála pět birdie, čtyři bogey a dohrála tak za mínus jedna (T18).

Ve středu, tedy den před turnajem, dostala alespoň hybrid s trojkou a čtyřkou dřevem. A od dobré duše ze Slovenska i stejný typ putteru Spider od TaylorMade, se kterým hrála už pět let a který je díky své váze tak odlišný od ostatních putterů. Železa a wedge využila z loňského setu.

Šideri Váňová (foto: Ladislav Adámek)

"Včera jsem byla na policii, která našla opět nějakou část mých věcí. Mám pocit, že zloději si se mnou hrají nějakou kešku (hru na hledání pokladů, tzv. geocaching), Na Karláku se našly mé kreditní karty, už před týdnem na Libuši zase jedna boxerská rukavice, jeden tejp a jeden cover z Evianu... Přijde mi to spíše jako výsměch," řekla Váňová k probíhajícímu vyšetřování odcizeného golfového vybavení.

Alespoň v paru došly ve čtvrtek další dvě amatérky Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů. Obě přitom musely dohánět ztrátu, když po úvodní devítce byly už dvě rány nad par. V druhé polovině kola ale dokázaly nabranou ztrátu zlepšeným výkonem a několika birdie vymazat.

"Bylo to vybojované. Dostala jsem se nad par dabláčem na sedmičce, kde jsem se trochu ulakotila. Po špatném drivu jsem byla v bunkeru pod hranou, ale snažila jsem se hrát na green. Pak už se to vezlo, ale poté už to bylo lepší. Hodně jsem se však zachraňovala, par ale beru jako dobrý vstup do turnaje," okomentovala své úvodní kolo na turnaji Vítů.

Nad hranicí cutu, který je na plus jedné, jsou po prvním kole z Češek ještě dvě profesionálky Lucie Hinnerová s Kateřinou Krásovou a amatérky Michaela Fabiánková a Lucie Harcubová. Jedinou ránu ztrácejí Kristýna Abrahámová, Tereza Chlostová a Františka Luňáčková.

Divoké kolo prožila obhájkyně loňského titulu, který ale získala na Casa Sereně, Francouzka Lucie Andre. Když zahrála na desítce hole-in-one, dostala se ránu pod par, a navíc se mohla těšit ze šperku v hodnotě 10 tisíc korun. Ve zbytku kola ale zahrála už jen pět bogey a došla za +4. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení