Hned šest hráčů může být po US Open světovou jedničkou

Dustin Johnson, Justin Thomas a Rory McIlroy

US Open slibuje být atraktivní z mnoha důvodů. Jedním z nich také je boj o post světové jedničky. Na vrcholu je totiž pořádně našlapáno. Hned šest hráčů může být v pondělním vydání po druhém majoru sezóny číslem jedna.

Matematika OWGR bude tento týden mimořádně zajímavá. Ačkoliv Dustin Johnson sesadil Justina Thomase z vrcholu teprve minulou neděli, týden na to už může být nahoře zase všechno jinak.

Kromě Johnsona a Thomase mají šanci stát se světovou jedničkou ještě Justin Rose, Jordan Spieth, Jon Rahm a Rory McIlroy. Polovina uchazečů tak je z Evropy. Vše závisí na výsledcích jednotlivých hráčů.

Hodně zajímavý scénář je to pro Rose, který se dostal na aktuální třetí místo minulý měsíc, když vyhrál Fort Worth Invitational.

"Vyhrávat majory je můj sen od dětských let," uvedl sedmatřicetiletý Angličan. "Být světovou jedničkou aspoň část kariéry je také skvělá věc, ale není to můj primární zájem," uvedl Rose, jehož třetí místo je zatím jeho kariérním maximem.

Rose nicméně připustil, že ta šance na US Open se mu líbí. Jedničkou se stane, když vyhraje a Johnson skončí dělený druhý nebo horší.

Johnsonovi se ale na vrcholu líbí. Dostal se na něj po nedělním vítězství na Memorialu, když by mu bývalo stačilo i druhé místo.

"Takhle je to ale lepší. Nemůžu si představit lepší scénář, než vyhrát turnaj, následně major a pak být dál světovou jedničkou," řekl DJ.

"Mohl jsem skončit i druhý, ale proč rovnou nevyhrát. Před US Open je skvělé mít vítěznou mentalitu. Dělá to věci jednoduššími," vzkázal Johnson zájemcům o své místo na čele, že trůn vyklízet nehodlá.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení