Fleetwood centimetry od rekordu i vítězství na US Open

celá fotogalerie (15) » Tommy Fleetwood

Ani vyrovnání rekordu US Open nepomohlo Tommy Fleetwoodovi k vítězství na druhém majoru roku. V neděli v Shinnecock Hills zaútočil zezadu skvělým kolem za 63 ran, ale potřeboval ještě jednu ránu ubrat, aby se s Brooksem Koepkou utkal o triumf aspoň v play off.

Když se na osmnáctém greenu po skvělé přihrávce na 2,4 metru od fangle chystal na svůj putt, věděl, že pokud ho dá, jeho kolo za 62 bude historicky nejnižší na US Open. Co ale nevěděl je, že tahle rána bude rozdílová i vzhledem k boji o vítězství.

Fleetwoodovi míček těsně před jamkou uhnul doprava. Pak doklepl aspoň na vyrovnání rekordu a šel čekat do klubovny, jak to celé dopadne. Nakonec mu na vítěze chyběla jediná rána.

Podívejte se na jeho finálové kolo.

"Brooks mi dával naději. Bodalo mě v žaludku, ale radši jsem si to velké vzrušení nepřipouštěl," popisoval své stavy během tříhodinového čekání na dojití posledního flightu majitel konečného skóre +2.

Angličan začínal den na 23. místě, a tak vyšel na hřiště o dost dříve než flighty s nejlepšími. Rychle se jim ale v leaderboardu přiblížil, když zahrál birdie na dvojce, trojce, šestce a sedmičce. Do hry o titul se pak dostal sérií čtyř berdíků na jamkách 12 – 15.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

V turnajovém zázemí se pak tři nekonečné hodiny snažil zabavit. Chvíli jedl a koukal se na golf, chvíli si hrál se svým čerstvě narozeným synem. Nakonec šel na chipping green trénovat, kde ho také zastihl závěr turnaje. Koepkovo skóre se po bogey na osmnáctce zastavilo na +1.

"Říkal jsem si, že musím vstát a jít něco dělat, protože nikdy nevíte. Nejhorší věc, která se mohla stát byla, kdyby se něco přihodilo a já na to nebyl připravený," uvedl Fleetwood.

Nakonec se těsně nedostal do play off, které by se hned první rok po změně pravidel hrálo pouze na dvě jamky, nikoliv na kompletní osmnáctku, jako tomu bylo dosud.

"Ten putt na 18. jamce jsem chtěl dát hlavně kvůli skóre 62. Až pak se to vyvinulo tak, že to byl i putt na play off. Je jasné, že mě bude ještě dlouho strašit v hlavě, protože to byla obrovská šance," mrzelo Fleetwooda.

Ale v týdnu jsem nějaké putty dal a jiné nedal, stejně jako každý. Nakonec máte skóre takové, jaké máte. Pro mě je asi nejdůležitější, že jsem byl tak blízko, a to si z toho odnesu,“ dodal Fleetwood, který se tak na budoucích majorech už bude řadit ke kandidátům na titul.

Na US Open se musel ještě spokojit s druhým místem a s vyrovnaným rekordem turnaje 63 ran, který s ním drží Jack Nicklaus, Tom Weiskopf, Johnny Miller, Vijay Singh a Justin Thomas.

Fotogalerie Tommyho Fleetwooda na US Open 2018

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení