Mrůzek se ve Skotsku drží v cutu, Matuš se trápil

Filip Mrůzek

V jednom flightu se na SSE Scottish Hydro Challenge sešli Filip Mrůzek a Stanislav Matuš. Lépe se s prvním kolem v Aviemore vypořádal hráč Relmostu, který došel ve větrném odpoledni za plus dva a dělí 49. příčku. Matuš se naopak protrápil ke skóre +7 (T131).

Oba Češi startovali ve čtvrtek netradičně na jedenácté jamce a v úvodu to v jejich podání nebyla žádná sláva. Matuš začal dvěma bogey a o další rány přišel v závěru druhé devítky, když zahrál dokonce dabláče na sedmnáctce a další bogey na osmnáctce.

Ani Mrůzek nezačal zrovna ideálně. Po bogey na dvanáctce zahrál také double bogey na jamce šestnáct a v polovině kola byl tři rány nad par.

Poté si ale výrazně vylepšil náladu dvěma birdie na jamkách čtyři a pět. Obstojné skóre +1 ale neudržel, po dalších dvou bogey na jamkách sedm a devět si alespoň berdíkem na své poslední jamce - desítce - polepšil na konečných plus dva. Před pátečním 2. kolem to stačí na dělené 49. místo.

Matuš naopak pokračoval i v druhé polovině kola v nevýrazném výkonu. Hráč Prague Golf Teamu zahrál další dvě bogey na dvojce s trojkou a po bogey na osmičce byl už osm ran nad parem.

Stejně jako Mrůzek ale zahrál alespoň birdie na své poslední jamce kola, tříparové desítce. S plus sedmi je ale daleko za hranicí cutu až na dělené 131. příčce. V pátek tak bude muset zamířit výrazně pod par.

Na turnaji startuje ještě Petr Dědek junior, který v prvním kole přinesl do klubovny výsledek 77 ran (+6) a dělí 117. pozici.

Ve vedení je domácí David Law se skóre -5.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení