Na Pro Golf Tour jsou v TOP 10 Kořínek, Lieser i Pospíšil

Aleš Kořínek

Čeští golfisté rozehráli parádně další turnaj německé série Pro Golf Tour, který se hraje na polském hřišti Gradi. Hned tři po prvním kole figurují v elitní desítce, když nejlépe je na tom Aleš Kořínek. Tomu patří se skóre mínus pět dělená pátá příčka.

Do TOP 10 se v pondělí probojovali také Ondřej Lieser s Michalem Pospíšilem, kteří s mínus čtyřmi dělí devátou pozici. Nad hranicí cutu jsou po úvodní osmnáctce z českých hráčů ještě Cyril Suk a Daniel Suchan.

Kořínkovi se v Polsku dlouhodobě daří. Letos už si na sérii polské PGA připsal jedno druhé a jedno páté místo, loni skončil z šesti turnajů dvakrát první, dvakrát druhý a dvakrát třetí. Tedy pokaždé na bedně!

Pro Golf Tour je ale jiná úroveň, Kořínek však potvrzuje, že polská hřiště zná a Gradi není výjimkou. V prvním kole Polish Open 2018 zahrál šest birdie s jediným bogey a na vedoucího Francouze Francka Dauxe (-8) ztrácí jen tři rány. Daux byl přitom už po úvodní devítce na mínus sedmi.

Stejný počet birdie jako Kořínek zahrál v pondělí také Pospíšil, který však přidal dvě bogey. Po úvodním kole je na tom stejně jako Lieser, který se naopak Kořínkovi vyrovnal v počtu bogey, ale zahrál jen pět berdíků.

Nad hranicí cutu, která je na mínus jedné, jsou se stejným průběžným výsledkem na děleném 39. místě Daniel Suchan s Cyrilem Sukem. 

Skvěle to měl rozehrané také Martin Příhoda, který byl po devítce pět ran pod parem hřiště. V druhé polovině kola však pět ran poztrácel, když zahrál tři bogey a jednoho dabláče, a došel jen v paru (T53).

Ve hře o cut a účat ve středečním finálovém kole je z českých hráčů ještě Marek Siakala (+1, T60), Lukáš Tintěra (+4, T78) ztrácí více. Roman Šebrle (+8, T97) s Tadeášem Sedláčkem (+11, T103) jsou už bohužel ze hry venku.

Do turnaje pak vstoupili dobře také slovenští profesionálové Peter Valášek s Jánem Frieszem. Prvně jmenovaný je po prvním kole jen s mínus čtyřmi ránu za TOP 10, Friesz je s mínus jednou dělený devětatřicátý. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení