Challenge Tour na Zbraslavi má jistou 11 Čechů. O koho jde?

Filip Mrůzek

Už v příštím týdnu se na pražské Zbraslavi uskuteční letošní druhý turnaj Challenge Tour pořádaný v Česku. Prague Golf Challenge má přitom jistou už 11 českých hráčů, osm profesionálů a tři amatéři.

Je to tedy nepatrně méně, než na květnové D+D REAL Czech Challenge. Na Kunětické Hoře se představilo celkem šestnáct českých golfistů, kteří zaznamenali historický úspěch, když jich pět prošlo cutem. Nejlépe skončili profík Filip Mrůzek a amatér Šimon Zach (oba T25).

Na Zbraslavi se z nich představí pouze Mrůzek, na Zacha a další nejlepší české amatéry totiž čekají v následujícím týdnu reprezentační povinnosti v podobně týmového mistrovství Evropy. A to jak mužů, tak do 18 let.

Letošní nejlepší Čech na Challenge Tour chybět nebude. Mrůzek v minulém týdnu skončil devatenáctý ve Skotsku a ze čtyř letošních startů vytěžil tři cuty, když ve čtvrtém případě mu utekl o ránu. Má to tak skvěle rozehrané s ohledem na zisk plné karty pro příští sezonu.

Zatím tak může startovat jen díky sponzorským pozvánkám Relmostu. Stejné výhody na Zbraslavi využijí Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Petr Gál, Daniel Suchan, Aleš Kořínek a Ondřej Lieser.

Díky vlastní kategorii bude startovat Stanislav Matuš, který si uhrál loni kartu na Pro Golf Tour. Na Challenge Tour se mu však zatím nedaří. Z devíti startů dal jen dva cuty a v minulém týdnu dokonce odstoupil po nepodařeném prvním kole z preventivních důvodů.

Na svém domovském hřišti Prague City Golf by ale rád úspěšně odstartoval druhou část sezony, ve které mu půjde o jediné – udržení plného statusu na okruhu i pro příští sezonu.

Zbraslavské hřiště s nastavením pro Challenge Tour si pak od 5. do 8. července vyzkoušejí také tři čeští amatéři, jejichž nominaci výrazně ovlivnily již zmíněné evropské šampionáty družstev.

Česká golfová federace tak nominovala Ondřeje Lisého s Gordonem Brixim, Relmost nominoval Davida Siwyho. Pro Brixiho se jedná o premiéru na Challenge Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení