Život v luxusu. Thajec utratí skoro všechno, co vydělá golfem

Kiradech Aphibarnrat

Kiradech Aphibarnrat se rád chlubí tím, jak si umí užívat své peníze vydělané golfem. Na budoucnost evidentně moc nemyslí a ve svých osmadvaceti letech utrácí obrovské částky za luxusní auta, hodinky, boty a kdoví co ještě.

Na život rozmařilého, ale golfem dobře si vydělávajícího Thajce se přijel do Bangkoku podívat redaktor portálu Golf.com Alan Shipnuck, aby Aphibarnratův životní styl trochu poodhalil.

Součástí toho bylo svezení s jeho Lamborghini Aventador ulicemi Bangkoku, kde se prý jezdí tak, že pravidla silničního provozu vypadají spíš jako doporučení než závazný kodex.

A tak jakmile se před Aphibarnratem objevila volná cesta (relativně), Thajec to napálil tak, že jeho spolujezdci se ježily chlupy na zádech.

"Tlak je, když si objednáte auto za 150 000 dolarů a na účtu máte jenom 15 000," vyprávěl Aphibarnrat, zatímco túroval své lambo ulicemi města.

Thajec tak zavzpomínal, jaké to bylo, když si pořídil v devatenácti letech své první žihadlo. Bylo to sportovní kupé Mercedes – Benz a koupil si ho krátce poté, co nastoupil profesionální kariéru. Thajsko je však matriarchální společnost a Kiradech je tak trochu maminčin kluk.

A tak mu maminka Sepunnikar, která byla vždy zapojena do jeho financí a tato koupě se jí nelíbila, řekla, že pokud do 90 dní nevydělá 150 000 dolarů, jeho nového miláčka prodá.

"Donutilo mě to hrát lépe. Potřebuji cíl, za kterým bych se mohl honit," vyprávěl Aphibarnrat, zatímco přidával hlasitost přehrávače, ve kterém mu vyhrával americký hip hop. "Ty peníze jsem vydělal a auto si mohl nechat," dodal s úšklebkem.

A čím dalším může mladý úspěšný muž dávat na odiv svou zálibu v luxusu? Aphibarnrat nosí hodinky Richard Mille za 1,5 milionu dolarů. Ty si ale nekoupil, věnovala mu je královská rodina z Bruneje, za to že si tam přijel zahrát turnaj, který vyhrál. Své vlastní luxusní hodinky by prý ale již nespočítal.

Aphibarnrat také trpí obsesí na boty, konkrétně na Yeezyz, limitovanou edici tenisek Adidas, které navrhuje raper Kanye West. V hiphopové kultuře, v šatnách NBA, dokonce i v centru Paříže se tyhle kecky berou jako symbol ultimátního luxusu.

Když na Olympijských hrách v Riu vykradli Aphibarnratovi skříňku, nechali v ní zloději bez povšimnutí peněženku, laptop i TrackMan, přístroj za 25 000 dolarů. Vzali jen jeho Yeezyz, které měli nejspíš vytipované. Stály totiž mnohem víc než zbytek věcí dohromady.

Ve svém domě na okraji Bangkoku má několik párů, jejichž cena má pětimístnou částku. V dolarech. Ukrývá je před svou ženou (matriarchát, jak víme). "Potřebuju, aby jí aspoň nebyly na očích," směje se.

Jeho nevěsta Tunyatorn ale nebude hloupá. Vlastní magisterský titul z University of Brighton a učí na Bangkokské univerzitě. Asi dobře ví, že si vzala velké dítě, které si jen plní své klukovské sny. A dokáže si na ně vydělat. Naposledy skončil patnáctý na US Open a patří mu aktuálně 30. místo na světě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení