Thomas v roli amerického skauta. Čekal jich ve Francii více

Justin Thomas

Zatímco PGA Tour má v tomto týdnu na programu turnaj Quicken Loans National, v Evropě se hraje Open de France na hřišti Le Golf National v Paříži. Tedy na místě, kde se letos koná Ryder Cup. Z kandidátů týmu USA si přijel obhlídnout místo v soutěžním režimu pouze Justin Thomas.

A to je, řekněme si to upřímně, trochu překvapivé. I vzhledem k tomu, že Open de France je součástí Rolex Series, a tak má s běžným turnajem PGA Tour, jakým je Quicken Loans, srovnatelnou dotaci 7 milionů dolarů.

Na PGA Tour se hraje tento týden pouze o 100 000 dolarů více, a to je zanedbatelný rozdíl. Řada špičkových Evropanů hrajících pravidelně v zámoří sice také chybí, ale i tak jich je v Paříží stále několik, kteří se sem v září pravděpodobně vrátí.

Jedním z nich je Jon Rahm, který rovněž projevil podiv na tom, že zde kandidáti amerického týmu až na jednu výjimku chybí. "Jsem překvapen, že tu nevidím více amerických nadějí, když máme jen pár měsíců do Ryder Cupu," řekl Španěl na začátku týdne.

S podivem o tom mluvil i Justin Thomas, který si tak přisvojil roli jakéhosi skauta, který bude předávat informace dál. "S Ryder Cupem na podzim na stejném místě mi to dávalo smysl," řekl o své aktuální účasti v Le Golf National, kde má již za sebou první kolo za 70 ran (-1).

"Je to velký výzva na European Tour a já jsem velmi šťastný, že jste mě sem nechali přijet a přidat se do party," uvedl Thomas, který se po dohrání usadil na konci TOP 10. A právě jen hráči v elitní desítce hráli pod par, což ukazuje, že okouknout si místní podmínky rozhodně Thomasovi nebude na škodu.

Thomas hraje společně s US Open a Travelers Championship třetí turnaj v řadě, čímž hodlá svou porci soutěžního golfu před The Open v Carnoustie ukončit. Zatímco někteří členové amerického týmu se do Le Golf National přijedou v týdnu před The Open podívat, Thomas už se bude moci soustředit pouze na major.

"The Open je major, takže je to něco, na co se připravuji celý rok, a proto se už chci týden před ním soustředit jen na to," řekl Thomas, který doufá, že vytvoří jakousi dokumentaci o hřišti, která se bude v září hodit.

Přesto neočekává, že bude mít nějaký speciální vhled a náskok před budoucími kolegy z týmu. "Všechno je teprve před námi a není to o tom, že se tady naučím nějaké speciální triky a znalosti. Pokud jakkoliv pomůžu, budu rád, ale chlapci mě nebudou potřebovat k tomu, aby hráli dobře," dodal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení