Valášek zpět na místě činu: Zbraslav beru jako domácí hřiště

Peter Valášek

Je to přesně rok, co slavil slovenský golf na českém hřišti historický úspěch. Peter Valášek na Prague Golf Challenge jako první Slovák prošel cutem na Challenge Tour, což se mu od té doby povedlo ještě jednou. V tomto týdnu by rád svůj loňský úspěch zopakoval.

Při loňské premiéře turnaje na pražské Zbraslavi byl navíc jediným "domácím" hráčem, který si na hřišti Prague City Golf zahrál i o víkendu. Češi tehdy naprosto vyhořeli, když cutem neprošel jediný, a tak čeští fanoušci mohli ve finálových kolech fandit pouze Valáškovi.

"Určitě si na to člověk někdy vzpomene, že se mu něco takového podařilo. O to více, že to přišlo prakticky na domácím hřišti," přiznává 25letý Slovák, že pražskou osmnáctku bere za svou.

Ve zbytku loňské sezony si připsal ještě druhý cut ve Španělsku. Úspěch ze Zbraslavi mu prý hodně pomohl: "Uvědomil jsem si, že se to dá. Že na cut člověk nemusí zahrát něco extra speciálního. Ano, je potřeba hrát dobře, ale člověk už ví, že se nejedná o něco, na co nemůže dosáhnout."

Letos na svůj první cut na druhé evropské lize zatím čeká. Až na poslední turnaj ve Francii nehraje špatná kola, ale končí je o jednu dvě rány nad parem, místo pod ním. A to je na Challenge Tour příliš.

"Myslím, že jsem se od té doby golfově posunul a zahrál jsem i dobré výsledky, ale nespojil jsem je na jednom turnaji. Vždy to bylo jedno kolo dobré a druhé horší. V tu chvíli je těžší projít cutem, když člověk pokazí jednu, dvě jamky," nezastírá Valášek.

Dohánět nabranou ztrátu je podle něho na Challenge Tour velmi těžké. A to jak herně, tak psychicky: "Na některých hřištích se lze vrátit, ale na jiných je to hodně těžké. Když zahrajete třeba dabláče, tak se pak dostat na mínus tři nebo čtyři, kde bývá cut, je náročné."

Naposledy se Valášek představil v minulém týdnu na turnaji Pro Golf Tour v Polsku, kde startovala silná česko-slovenská družina hráčů.

Ondřej Lieser dokonce v rekordně dlouhém play-off na deset jamek neúspěšně bojoval o titul, dařilo se však také Valáškovi, který po kolech za 67, 67 a 68 ran skončil se skóre -8 dělený šestnáctý.

"Dá se říci, že se turnaj povedl. Hřiště mi sedělo, celý jeho setup mi vyhovoval a až na jednu jamku jsem ho myslím zahrál dobře. Tak, jak jsem si ho naplánoval," pochvaluje si slovenský profík.

Na rozdíl od tohoto týdne se ale v GC Gradi jako doma necítil: "České turnaje beru za domácí, polské ne. Tam jsem toho zatím moc neodehrál. V Čechách jsem hrál hodně jako amatér, tehdy se ještě na Slovensku golf moc nehrál. Ale v Polsku jsem hrál zatím jen asi dvě hřiště."

V tomto týdnu ho čeká zbraslavská osmnáctka, na které se nejspíše bude, stejně jako na hřišti Gradi, hodně skórovat. Nasvědčuje tomu ideální předpověď počasí i stav hřiště.

"Hřiště je v úžasné kvalitě. Snad nejlepší, co jsem letos viděl. I greeny jsou úžasné," všiml si během tréninkových kol Valášek, který ohledně svých šancí nechce předbíhat: "Formu jsem si z Polska přivezl dobrou. Nesmím si ale myslet, že mi to zde půjde samo a budu hrát mínus deset. Musím se soustředit na každou ránu a nemít v hlavě to, že jsem v Polsku něco zahrál. Je potřeba se koncentrovat na tento turnaj a toto hřiště."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení