Mistr Cafourek na pilu tlačit nebude: To by bylo zbytečné

Jan Cafourek

V tomto týdnu za sebou bude mít dvě třetiny svých letošních startů na Challenge Tour, a pokud na Prague Golf Challenge nepřidá umístění v popředí leaderboardu, sen o plné kartě pro příští sezonu se zase o trochu vzdálí. Jan Cafourek ale na své hře rozhodně nic měnit nebude.

V minulém týdnu hrál v Dánsku svůj pátý letošní turnaj na druhé evropské lize, když potřetí neprošel cutem. Předtím sice dvakrát úspěšný byl, ale o víkendu se mu tolik nedařilo. Na Kuňce skončil T46, v Portugalsku T55.

Na Made in Denmark Challenge by ale bral i takové výsledky.

"Nehrál jsem vůbec špatně, ale udělal jsem pár chyb. Na první devítce prvního kola jsem trefoval všechny greeny, měl jsem šance, které jsem však nevyužil, a navíc dal dva trojputty," vzpomíná na poslední turnaj.

Ze hry vyřadilo předního českého profíka především nepovedené první kolo za 74 ran (+3): "Přidal jsem pak nějaká bogey, která ale nebylo na tom hřišti vůbec těžké zahrát, protože setup nebyl jednoduchý. Byla škoda, že jsem zahrál první kolo trochu zbytečně za plus tři."

"Ve druhém kole jsem už hrál dobře, ale foukalo a těžko se stahovalo. Byl tam jediný smolný okamžik, kdy jsem trefil míček na fairwayi, pak jsem viděl ještě tři odskoky, ale můj míček už jsme nenašli. Byl z toho dabláč a já o dvě rány nedal cut," lituje nešťastné události a minutého cutu.

I když je se ziskem 1588 eur v pořadí Road to Ras Al Khaimah až na 203. místě, sezonu v černých barvách nevidí. Třeba i díky triumfu na šampionátu domácí PGA v Kácově.

"Sezona zatím není ani špatná, ani oslnivá. Mám za sebou spoustu hezkých turnajů a zajímavých umístění. Poprvé jsem se také stal českým mistrem ve hře na rány, vše se pomalu posouvá," myslí si hráč Relmostu.

Nové hřiště nedaleko Zruče nad Sázavou doporučuje všem hráčům: "Kácov mě neskutečně baví. Myslím, že je to jeden z nejlepších resortů u nás, vše je tam v perfektním stavu. Každý golfista by tam měl vyrazit."

Nyní ho stejně jako řadu dalších českých golfistů čeká druhý letošní domácí turnaj Challenge Tour. Loni na Zbraslavi stejně jako všichni jeho krajané nedal cut. Letos věří, že bude výsledek pozitivnější.

"Hra není špatná, cítím se dobře. I výsledky se zlepšují. Myslím, že pokud to bude šlapat, tak jsem schopný hrát pod par a uhrát solidní umístění," dívá se k nejbližším dním s optimismem.

Stejně jako většina ostatních hráčů si osmnáctku Prague City Golf po tréninkovém kole pochvaluje: "Hřiště je v dobrém stavu. Roughy jsou dokonce někde vyšší než loni, takže si myslím, že hřiště je perfektně připravené a už se těším na turnaj."

Jako vždy na Zbraslavi i v tomto týdnu se bude rozhodovat především na členitých greenech. "Greeny jsou zde vždy zajímavé. Myslím, že základním faktorem celého hřiště jsou pin pozice, od toho se všechno odvíjí. Místní greeny jsou výzvou pro všechny hráče," připouští Cafourek.

S ohledem na své postavení v celkovém žebříčku ale nic speciálního ve své hře neplánuje: "Do turnaje půjdu se svou tradiční strategií, u které věřím tomu, že mi může přinést kýžený úspěch. Není potřeba být přehnaně agresivní nebo tlačit na pilu. To by nebylo dobré, spíše zbytečné."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení