Odpočatý Matuš na Zbraslavi začal skvěle: Už jsem trpěl

Stanislav Matuš

Kde jinde by měl Stanislav Matuš nastartovat zatím nevýraznou sezonu, než na svém domácím hřišti na Zbraslavi. A po prvním kole Prague Golf Challenge se zdá, že by se mu to mohlo podařit. První kolo za mínus tři je příslibem do dalších bojů.

Matuš svou první sezonu s plnou kartou na Challenge Tour nerozehrál podle představ. Z úvodních devíti turnajů dal jen dva cuty a se ziskem 2486 eur mu v žebříčku Road to Ras Al Khaimah patří až 188. pozice.

Týden na Zbraslavi by to ale mohl změnit. 

Hráč Prague Golf Teamu využil ve čtvrtek ideálních dopoledních podmínek a vstoupil do turnaje kolem za -3, což v době dohrání stačilo na umístění na začátku druhé desítky. A to byl ve finále i trochu zklamaný, když po jedenácti jamkách byl už čtyři rány pod parem hřiště.

"I s tím počasím to dnes bylo rozehrané na lepší výsledek. Vítr se točil jen malinko, ale prakticky nebyl," přiznal Matuš a dodal: "Já ale vím, že první devítku zde mám horší než tu druhou a dnes se to jenom potvrdilo. S druhou polovinou kola jsem trochu bojoval."

Matuš totiž startoval na desítce, na které hned zahrál birdie. Další tři přidal na jamkách 13, 18 a 2. Jenže pak si vybral slabší chvilku a během dvaceti minut si o dvě rány pohoršil.

"Byly to dvě možná trochu hloupé chyby. Na čtyřce jsem po lay upu zahrál míček ke sprinkleru. Ten mi ale nevadil, jenže tam bylo bláto, tak jsem tomu chtěl přidat a dal jsem do toho moc. A byl z toho blbý trojputt," popsal své první bogey.

Druhé přišlo hned na pětce, kde Matušův míček skončil v hraně bunkeru. "Nedá se nic dělat, ale je to dobrý začátek na to, jak se mi nyní vede. Jsem za to rád a uvidíme, co se stane zítra," nechtěl si 29letý Čech kazit náladu.

O to se navíc pokusil osud na závěrečné jamce, kterou byla devítka. Matušův míček totiž po drivu skončil v hodně těžké pozici, celou situaci ale zachránil dlouhým a docela divokým dvojputtem.

"Byl jsem překvapený. Po drivu jsem si myslel, že budu jen vpravo v roughu, ale dobrovolník na místě mi řekl, že se mi míček ještě od drnu odrazil za další drn více doprava a pod val. Byl to dobrý par," nepopíral.

Matuš by si potřeboval spravit po posledních turnajích náladu. Na Kuňce nedal cut, poté ho jediné horší kolo stálo lepší výsledek v Belgii (T58), následně nedal ve Francii cut o ránu a z posledního turnaje ve Skotsku odstoupil po prvním kole kvůli bolesti v horní části zad a krku. 

"Lepší se to, záda jsem se snažil celou rundu protahovat, protože ta tuhost se mi pořád vrací. Na to se už ale nemohu vymlouvat, měli jsme deset dní na to, abychom to dali do kupy, a to se podařilo," pochvaluje si. "Ta desetidenní pauza byla senzační," usměje se.

Na první pohled je vidět, že mu pomohla. I díky povedenému kolu na Zbraslavi převládaly ve čtvrtek na jeho tváři úsměvy.

Trudomyslnost posledních týdnů byla pryč.

"Už jsem trpěl. Do Belgie a Francie jsem přitom nejel se špatným pocitem. ... Po příletu do Skotska jsem byl vyřízený už po letu, krk mě hodně bral. Nevěděl jsem, co bude, naštěstí ale máme vlastní fyzio a osteopatii a všichni se o mě postarali," vyzdvihl práci svého týmu.

Kratší pauzu prý všichni využili stoprocentně: "Trochu jsme pracovali jak na psychice, tak tréninku, který jsme lehce zefektivnili. Abych nebláznil a netrénoval celé dny. Viděl jsem se i se svým koučem Jirkou Němečkem a měl jsem čas se trochu srovnat."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení