Zbraslav Mrůzkovi nepřeje. Po roce tu opět nedal cut

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek už má Prague Golf Challenge za sebou. Bohužel. Na Zbraslavi si opět zahrál jen dvě kola, stejně jako před rokem. Nevyužil tak výbornou formu, se kterou se na posledních třech startech na Challenge Tour dostal pokaždé do TOP 25.

Mrůzek a Zbraslav netvoří sehraný pár. Aspoň malé pozitivum letošního vystoupení v Praze je celkový výsledek pod parem. Loni došel hráč Relmostu se skóre +3 na děleném 121. místě. V pátek zahrál -1, což byl po prvním kole v paru i jeho celkový výsledek, který ho po dohrání zařadil do osmé desítky.

Cut se krátce poté posunul o ránu níž na -3. "Jít jednu pod není nic extra špatného. Je to výsledek pod par na turnaji, není to špatná hra za +5 nebo +6. Hřiště mi prostě nesedlo," hovořil po podepsání skórkarty.

"Zbraslav mě vždycky nějak trápí. Ani to nebylo tím, že by mi to lítalo doprava doleva. Často jsem trefil ránu na tyč, která přejela o šest metrů a pak mi putt lízl jamku. Hřiště mi nepomáhalo, nehrálo se mnou, jako někde jinde."

Mrůzek to však v pátek neměl špatně rozjeté. Hned na desítce zahrál birdie. Vzápětí sice přišlo bogey, ale na třináctce a na čtrnáctce uhrál dvě birdie za sebou. V tu chvíli byl v cutu, ale bylo jasné, že bude muset pokračovat dál stejným způsobem, aby si zahrál na Zbraslavi i o víkendu.

Jenže na osmnáctce přišlo další bogey. Mrůzek si dal ještě naději berdíkem na dvojce, ale po bogey na pětiparové čtyřce šel opět na skóre -1. Poslední šance přišla s posledním birdie na sedmičce, ale na posledních dvou jamkách už přišlo jen další bogey na osmičce.

"Chytil jsem tu nejhorší počasí. Včera odpoledne bouřku a déšť, dnes propršely dvě jamky. Ti, co šli včera ráno a dnes odpoledne mají počasí úplně top. Je to trochu pech, který se podepsal na nemastném neslaném turnaji, který mi spíš moc nepřál," glosoval Mrůzek.

"Forma byla a je pořád. Nehrál jsem špatně, zahrál jsem tu devět berdíků. Ty bogey co jsem zahrál, věřím, že by na jiném hřišti nebyly."

"Pořád hraju dobře a čekají mě na prize money ještě větší turnaje, což je super. Věřím, že když budu hrát dál rány, které hraju, tak ještě nějaké výsledky přijdou a tu kartu na příští rok získám," nevzdává se svého cíle. "Říkám znovu, ta hra není špatná."

Teď si bude chtít spravit nápadu na Czech PGA Tour, která pokračuje v pondělí a v úterý na jeho domovském Albatrossu. Jede tam s jasným cílem vyhrát.

"Bude to dobrý turnaj před Czech Masters. Hřiště je ve skvělé kvalitě, takže na to se strašně těším. Pak hned letíme do Francie na další Challenge Tour, kde jsem dvakrát prošel cutem. Tam je to úplně jiné hřiště než tady. Je hlavně o železech. Těším se tam, mám to tam fakt rád," dodal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení