V Irsku září anglické hvězdy Czech Masters. McIlroy ztrácí

Danny Willett

Čeští golfoví fanoušci se mají na co těšit. Aspoň podle průběžných výsledků z Dubai Duty Free Irish Open to vypadá, že hvězdy srpnového D+D REAL Czech Masters jdou s formou nahoru. Oba Angličané jsou po třetím kole mezi nejlepšími.

Danny Willett, vítěz předloňského Masters, okupuje po 54 jamkách čtvrté místo, když před finále ztrácí na vedení pět ran. Lee Westwood je na děleném šestém místě jen o dvě rány zpět.

Willett přitom nezačal třetí kolo vůbec dobře, když na dvojce zahrál double bogey, už druhé v turnaji. Ale oklepal se z něj na druhé devítce, kde nasázel pět berdíků, z toho čtyři za sebou. Zapsal 69 ran (-3) a celkově je devět ran pod parem hřiště.

Westwood zahrál jen o ránu hůře. Oba dva Angličané mohou být v klidu vzhledem k The Open. V Irsku jsou sice ve hře tři místa na nadcházející major v Carnoustie, ale Westwood s Willettem mají účast jistou.

Stejně jako průběžně vedoucí Erik Van Rooyen. Jihoafričan si právo startu na The Open uhrál domácím Joburg Open už na konci loňského roku, a tak se nyní soustředí na své první vítězství na European Tour ve své nováčkovské sezóně. A to hned na prémiovém podniku Rolex Series.

"Rád bych tady vyhrál, ale k tomu je ještě 24 hodin," řekl v sobotu. "Už jsem v této pozici byl, i když ne na Rolex Series. Uvidíme, co se bude dít zítra," uvedl Van Rooyen, který ještě loni neprošel cutem na Prague Golf Challenge na Zbraslavi.

"Chci hrát jenom golf. Udeřit do míčku, dostat se na green a zahrát putt. Nestarám se o skóre nebo svůj náskok," prozradil své myšlenkové rozpoložení na hřišti majitel slibného vedení o čtyři rány.

Příliš zatím nezáří hostitel turnaje a jeho největší hvězda Rory McIlroy. Tři kola obešel jen ve skóre -1. V sobotu zahrál par a na čelo ztrácí 13 ran. Celkově o pět ran je na tom lépe Jon Rahm. Světové pětce to zatím stačí na dělené deváté místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení