Skvělý Matuš se na Zbraslavi probil do TOP 10, vyhrál Stow

celá fotogalerie (10) » Stanislav Matuš

Přesně tohle Stanislav Matuš potřeboval. V zatím nepovedené sezoně se na Challenge Tour nakopl senzačním domácím vystoupením, když na Prague Golf Challenge skončil dělený desátý a připsal si nejlepší české umístění na okruhu v tomto roce. Vyhrál Angličan Ben Stow.

Až do této neděle bylo letošním nejlepším českým výsledkem na Challenge Tour dělené 14. místo Filipa Mrůzka z Portugalska. A Matuš dokonce na Zbraslavi chvíli koketoval i s historickým českým maximem, kterým jsou dvě dělená šestá místa Jiřího Jandy z let 1993 a 1994.

I když ta odolala, hráč Prague Golf Teamu musí slavit!

V první sezoně s plnou kartou se mu totiž zatím na Challenge Tour nedařilo. Z devíti turnajů dal jen dva cuty a v pořadí Road to Ras Al Khaimah mu patřila až 188. pozice. To už je ale minulost, turnaj pořádaný Relmostem na hřišti Prague City Golf by mohl změnit směr jeho sezony.

"Určitě mi spadl kámen ze srdce. Ze začátku sezony to byl pro mě trochu šok. Nemyslel jsem si, že to bude tak špatné, ale jsou to nové zkušenosti. Cestování je strašně moc, člověk je ještě více od domova, a to se všechno načetlo, že mě to srazilo dolů. Kde jinde se ale zvednout než na domácím turnaji," usmíval se Matuš po dohrání.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

Náladu mu nezkazily ani poslední dvě jamky finálového kola, kde zahrál dvě bogey. Málem ho to stálo umístění v elitní desítce, ale díky pěti birdie a jedinému dalšímu bogey na předešlých jamkách se v ní přeci jen těsně udržel. Díky kolu za 70 ran se posunul na konečné skóre -12.

"Chvilku jsem musel ve skóringu zůstat, abych to vydýchal. Naštve to. Dvě poměrně jednoduché jamky a já na nich neustál ten tlak. Poslední tři jamky jsem ale zachraňoval a nedá se nic dělat," nezastíral zpočátku poturnajového povídání lehké zklamání.

To ale velmi rychle odeznělo: "Nemůžu říci ani půl slova. To, že pokazím poslední dvě jamky mi nemůže pokazit náladu z celého turnaje. Cítím se dobře. Jsem rád, že přišlo tolik lidí a že bylo hřiště tak skvěle připravené. Všem bych chtěl poděkovat."

"Pořád je to o sbírání zkušeností. Všechny rány jsem musel hrát kolem diváků, ale i to je golf a musím si na to zvykat. Pokud takto budu hrát dál, tak těch lidí bude více a více," věří Matuš, že si na podobné hektické situace bude zvykat stále častěji.

Na Zbraslavi to byl v jeho podání vyrovnaný golf. Během celého týdne zapsal výsledky 69, 68, 69 a 70 ran. Ve finálových kolech pak jako jediný Čech držel domácí golfový prapor, pro něho je však nejdůležitější, že se nastartoval do druhé poloviny sezony.

"Beru to jako velkou vzpruhu. Těch dvou ran je velká škoda, ale tak to je a já musím celý turnaj brát pouze pozitivně. Už jsem něco takového potřeboval, turnaje ubývají, ale teď přijdou ty velké a já jsem proto hrozně rád za tento výsledek," dodal Matuš.

O víkendu mělo na Zbraslavi svého zástupce také Slovensko, když svůj premiérový cut na Challenge Tour dal profesionál Adam Puchmelter. Ten ještě v polovině finálového kola útočil na elitní dvacítku, pak mu ale došel dech a musel se nakonec se skóre -7 spokojit s děleným 40. místem.

"Bohužel mi o víkendu úplně odešlo puttování. V neděli jsem začínal na druhé devítce a kedík může potvrdit, že pokud bych puttoval jako normálně, zahrál bych ji za mínus sedm. Takže pokažený výsledek čistě jenom kvůli puttování. Proto jsem dnes zahrál jenom jednu pod par," nebyl Puchmelter spokojený se svou finálovou rundou.

Fotky Stanislava Matuše z finálového kola zde

Nejspokojenější ze všech naopak byl v neděli odpoledne na Zbraslavi Angličan Ben Stow. Ten se ve finálovém kole nakopl eaglem na čtyřparové šestce a díky čtyřem birdie na druhé devítce si došel pro vítězství. Díky finálovém kolu za 65 ran (-7) vyhrál se skóre -18 o ránu před Švýcarem Joelem Girrbachem.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení