Puchmelter věří, že se v Praze ukázal. Golf chce hrát, ne učit

Adam Puchmelter

Na Prague Golf Challenge zazářil velký slovenský talent Adam Puchmelter. Teprve dvacetiletý golfista z Velké Lomnice, který se stal profesionálem teprve před rokem, na Zbraslavi poprvé v kariéře prošel cutem na Challenge Tour. Hlavně však ukázal svůj potenciál.

Turnaj této kategorie si zahrál potřetí. Před dvěma lety dostal šanci startovat na Penati jako slovenský amatérský šampion. Tehdy měl k cutu ještě daleko. Letos na Kuňce už byl blíže, ale vyšlo to konečně až v Praze.

"Byla to pro mě velká zkušenost. Vím, co mám zlepšovat, abych na takových turnajích mohl hrát ještě lépe," zněla jeho první slova po prvním kariérním průlomu cutem na Challenge Tour.

"Když se mi podaří startovat na dalších takovýchto turnajích, určitě se budu snažit zopakovat to samé, ne-li lepší. Nechci pohybovat na hranici cutu, ale útočit na vyšší příčky. Vím, že na to mám," řekl nikoliv s přehnaným sebevědomím, ale se zdravou důvěrou ve svoje schopnosti.

A opravdu, už jen pouhým pohledem je znát, že od D+D REAL Slovakia Challenge 2016 je atleticky úplně jinde. Jeho švih má šťávu a Puchmelter má potenciál být hodně dlouhým hráčem opírajícím se právě o svůj švih.

"Celý týden jsem se švihem neměl problém, švihal jsem velmi dobře," hodnotil svůj výkon, ale nezapomněl být k sobě i kritický.

"Bohužel o víkendu mi úplně odešlo puttování. V neděli jsem začínal na druhé devítce a kedík může potvrdit, že pokud bych puttoval jako normálně, zahrál bych tam -7. Takže pokažený výsledek čistě jenom kvůli puttování. Proto jsem zahrál jenom -1," zhodnotil závěr turnaje, který ho stál zhruba 20 míst v leaderboardu.

K úspěchu ho předurčuje i hlava. Jak potvrdil, z velkých turnajů už se mu kolena nepodlamují. "Neměl jsem vůbec řádný stres. Před turnaji už více méně žádné stresy nemám. Chci atakovat co nejvyšší umístění a myslím, že na to mám, pokud dám dohromady ještě nějaké věci, co mi zatím scházejí."

Ačkoliv Puchmelter dělá vše proto, aby uspěl jako hráč, nechává si zadní vrátka pro případ, kdyby mu to nevyšlo. Živí se trénováním a v Británii studuje trenérskou školu PGA.

"Určitě bych hrál rád více takových turnajů, tohle je teprve letos můj třetí. Soustředím se spíš na učení lidí, protože to mi vydělává na výjezdy na turnaje. Můj sen je golf hrát a ne učit. Školu mám jako zadní vrátka. Kdyby mi to v kariéře hráče nevyšlo, můžu být aspoň dobrý trenér."

Teď si hodlá odpočinout a popřemýšlet, kudy se jeho kariéra bude ubírat dál. Výsledek ze Zbraslavi mu v případných jednáních s potencionálními partnery může jedině pomoci.

"Nejsem z bohatších poměrů. Nejlepší by bylo, kdyby se dokázal najít sponzor, který by mě dokázal podpořit. Děkuji samozřejmě panu Friezsovi, který mě podporuje. I jemu vděčím za to, kde teď jsem. A samozřejmě také tátovi, který pro mě dělá všechno, co může," uvedl.

"Nějaké signály o možné budoucí spolupráci už mám z tohoto turnaje. Uvidíme, teď si chci ten výsledek užít. Možná pak díky němu dostanu divokou kartu na European Tour a další příležitost něco dokázat," těší se Puchmelter na budoucnost.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení