Vítěz ze Zbraslavi: Tohle definitivně mění moje plány!

celá fotogalerie (10) » Ben Stow

Na Zbraslavi se v neděli rychle blížil konec finálového kola, ale stále nebylo jasné, kdo ve druhém ročníku Prague Golf Challenge zvítězí. Skóre se rychle měnilo, chvíli byli na čele hned čtyři hráči, pak za se jeden. A tak to nakonec i skončilo. Angličan Ben Stow odmítl play off.

Částečně to bylo tím, že ve finále zahrál parádních 65 ran, částečně mu také pomohla selhání soupeřů. O ránu druhý Švýcar Joel Girrbach zahrál na osmnáctce bogey, o dvě rány třetí Francouz Robin Sciot-Siegrist dal na posledních třech jamkách dvě bogey.

A tak si Stow potěžkal velký pohár pro vítěze a radoval se na podiu ze svého prvního vítězství na Challenge Tour. Šestadvacetiletý Angličan se navíc teprve nedávno zotavil se zranění kolene, které ho drželo mimo hru delší dobu, a tak byl prvním vítězstvím na evropské scéně unešený.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

"Na vítězství na Challenge Tour čekám už dva roky. Jsem opravdu hodně nadšený. Dneska jsem hrál vážně dobře," řekl Stow novinářům po svém triumfu.

"Hodně mě potěšila moje dlouhá hra. Čtyři měsíce jsem nemohl hrát golf, a právě jsem se vrátil po zranění. Bylo opravdu skvělé vidět letět svůj míček a sledovat všechny ty dobré rány," uvedl Stow, který uhádl, kolik ran pod parem bude stačit po 72 jamkách na vedení.

"Říkal jsem svému kedíkovi (a zároveň své partnerce, pozn.), že když se dostaneme na -17, máme šanci, a tak jsem šel na hřiště a zkoušel to zahrát. Povedl se mi krásný chip do eaglu na šestce, takže jsme to měli dobře nastartované," popsal vítěz.

Skóre -17 by mu po čtvrtém kole pak opravdu stačilo na čelo leaderboardu, jenže by ho sdílel s Girrbachem, a tak byl rád, že nakonec ještě jednu ránu ubral a nemusel do zrádného play off.

"Když jsme si prošli skrz sdílené vedení a odpoutali se od něj, říkal jsem si, že nastal ten správný čas. Jenom jsem potřeboval pokračovat v solidní hře, abychom to dotáhli do konce," popisoval Stow svůj stav na posledních jamkách turnaje.

Kvůli zranění měl původně v plánu pouze udržel svou kartu na Challenge Tour, ale po Zbraslavi přehodnotil cíle.

Ben Stow a Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost (foto: Ota Mrákota)

"Vítězství tady se hodí. Vydělal jsem si nějaké peníze do pořadí Road to Ras Al Khaimah, takže si můžu vybírat své turnaje. Také můžu hrát uvolněně, což by mohlo přinést lepší výsledky."

"Původně jsem si kvůli zranění myslel, že když letos jen skončím v TOP 70, abych si uhájil kartu na Challenge, nebude to krok zpět. To se teď definitivně mění. Chci více skvělých výsledků a také vítězství, možná…" dodal Stow, který poskočil z 96. na 16. místo žebříčku.

Fotky Bena Stowa z finálového dne na Zbraslavi zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení