Matuš si polepšil v žebříčcích. Světovém i na cestě do SAE

celá fotogalerie (10) » Stanislav Matuš

Výborné výkony na Prague Golf Challenge nepomohly pouze psychice Stanislava Matuše, ale také jeho postavení v žebříčcích. Mírný posun zaznamenal i ve světovém, mnohem důležitější však pro něho je polepšení v pořadí Road to Ras Al Khaimah, tedy na Challenge Tour.

Na tu se Matuš probojoval v minulém roce díky skvělým výkonům na Pro Golf Tour, díky kterým získal plnou kartu pro tuto sezonu. Po jejím špatném úvodu na tom ale nebyl s ohledem na udržení karty nejlépe, turnaj na Zbraslavi mu však dal naději, že by to mohl zvládnout.

Před turnajem byl hráč Prague Golf Teamu až na 188. místě žebříčku se ziskem 2486 bodů. Díky dělenému desátému místu ze Zbraslavi se ale posunul na 130. místo, když si polepšil na 5939 bodů.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

"Beru to jako velkou vzpruhu. ... Už jsem něco takového potřeboval, turnaje ubývají, ale teď přijdou ty velké a já jsem proto hrozně rád za tento výsledek," nezastíral Matuš obrovskou úlevu.

Stále ale rozhodně nemá vyhráno. Na jistotu plné karty by bylo potřeba skončit do 70. místa, na které momentálně ztrácí přes osm tisíc bodů. Důležité je ale skončit alespoň do 120. pozice, která zajistí hráčům kategorii, se kterou se dostanou na zhruba 20 akcí. Na tu nyní Matuš ztrácí necelou tisícovku.

I po Prague Golf Challenge platí, že nejlepším Čechem v letošní sezoně druhé evropské ligy je Filip Mrůzek. Ten je se ziskem 7134 bodů na 116. místě, na rozdíl od Matuše ale startuje na sponzorské pozvánky Relmostu. Už stihl odehrát pět turnajů, další minimálně čtyři ho ještě čekají.

Matuš, který se už představil na deseti turnajích, tak bude mít šancí na zisk potřebných bodů více. V kalendáři Challenge Tour, když nepočítáme zařazené majory, zbývá odehrát 15 turnajů.

Kompletní pořadí Road to Ras Al Khaimah naleznete zde.

Stanislav Matuš pak díky dělenému desátému místu na turnaji Challenge Tour zaznamenal poprvé v tomto roce body do světového žebříčku. Tedy konkrétně 1.4 bodu, díky čemuž se posunul o sto pět míst na 875. pozici.

Je tak letos druhým Čechem, který získal body do "svěťáku" na Challenge Tour, prvním byl Mrůzek díky dělenému 14. místu na Open de Portugal. Celkem je do světového žebříčku zaneseno už šest Čechů (více zde).

Fotky Stanislava Matuše z finálového kola na Zbraslavi zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení