Startují ME družstev, do boje jdou čtyři české týmy

Česká reprezentace žen na ME 2018

Čtyři české týmy se zúčastní evropských šampionátů družstev, které se budou hrát od úterý do pátku ve čtyřech různých zemích. Včetně České republiky, která hostí na Kaskádě turnaj dorostenců.

Sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar je šéfem organizačního výboru turnaje dorostenců, ale pozorně bude sledovat i výsledky z dalších resortů. Všechny čtyři týmy vstupují do soutěže s cílem projít od finálové osmičky. Reálným plánem jsou minimálně dva postupy.

Soutěže budou zahájeny dvoudenními kvalifikacemi na rány, po rozdělení do výkonnostních flightů (skupin) se bude bojovat ve hře na jamky o konečná umístění.

Velká pozornost je upřena na Kaskádu, protože tam nepůjde jen o sportovní, ale i organizátorský úspěch. "Jsem rád, že všechno šlape pod našich plánů, a to i díky důkladné přípravě zdejšího resortu a klubu," uvedl Klikar.

"Hřiště je ve skvělém stavu, všechny týmy jsou z podmínek pro hru nadšené. Kapitáni si jen přejí, aby se již nezrychlovaly zdejší náročné greeny, rychlost už budeme držet na současných deseti stopách," vysvětlil.

"Sešli se nejen výborní hráči, ale také skvělá parta, už se nemůžeme dočkat startu. Věřím, že znalost a počet zde odehraných kol nám bude svědčit," prohlásil trenér Marek.

Dorostenky čeká soutěž na jihošvédském hřišti Forsgarden Golf Club poblíž Göteborgu, které není příliš typické pro severské země.

"Mezi stromy se zde hraje jediná jamka, jinak je to spíše takové otevřené pole, takže budou důležité i povětrnostní podmínky. Klíčová bude druhá rána do malých greenů, které se budou obtížně trefovat," popsal nástrahy hřiště trenér Václav Raška.

Šampionát mužských týmů hostí Německo a český výběr tam odjel se zkušenými hráči. "Hřiště Faldo Course patří mezi klasický links a díky vysokým roughům, větru a dalším nástrahám rozhodně nepatřím k těm jednodušším," vzkazuje kapitán Svatopluk Býma.

"V přípravě se zaměřujeme na kontrolu ran z odpaliště, krátkou hru a team spirit. Věříme, že budeme reprezentovat v tom nejlepším světle," prozradil Býma, podle kterého je hlavním favoritem Anglie s velmi zkušenými hráči.

Zkušenou ženskou partu přivezli do Rakouska (Golf Club Murhof) také národní kouč Staffan Johansson s kapitánem Petrem Šavrdou. Češky si věří na historicky nejlepší ženský výsledek.

"Základem bude projít do prvního koše a pak se uvidí. Hřiště je překrásné, hrálo se zde ME žen před třemi lety. Parková osmnáctka zasazená mezi okolní hory je v dokonalém stavu," hlásí Šavrda.

Nominace dorostenců (U18)

Petr Hrubý, Václav Tichý, David Siwy, Filip Ráža, Filip Jakubčík a Matyáš Zapletal. Kapitán Matyáš Zapletal, trenér Marek Nový. Vstup pro diváky na šampionát je zdarma.

Nominace dorostenek

Gabriela Roberta Vítů, Sarah Hricíková, Patricie Macková, Tereza Koželuhová, Agáta Vahalová a Tereza Chlostová. Kapitán Milan Mžíš, trenér Václav Raška.

Nominace mužů

Šimon Zach, Jiří Zuska, Vojtěch Kostelka, Jakub Bareš, Ondřej Melichar a Petr Janík. Kapitán Svatopluk Býma, trenér Jan Mergl.

Nominace žen

Jana Melichová, Sára Kousková, Kateřina Vlašínová, Kristýna Frýdlová, Tereza Melecká a Marie Luňáčková. Kapitán Petr Šavrda, trenér Staffan Johansson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení