Osud si s ním pohrál. Velký talent předčasně končí kariéru

John Peterson

Někdejší velký talent amerického golfu John Peterson končí teprve v 29 letech kariéru. Osud si s ním během ní nepěkně pohrával a stejně tak hořký byl příznačně i její konec, když si Peterson myslel, že si uchoval svůj status minimálně do konce sezony. Jenže to byl omyl.

Vzpomínáte si na loňský rok, kdy končila zdravotní výjimka Ianu Poulterovi a on si myslel, že po jejím vypršení už není hráčem PGA Tour? Tehdy byl po přepočtu z peněz na body vyveden z omylu a mohl si oddechnout. V jeho kariéře pak nastal velký obrat a návrat k lepšímu.

Pravý opak se nyní přihodil Petersonovi. Minulý týden mu na Greenbrier končila zdravotní výjimka. Nejdřív si myslel, že si musí vydělat minimálně 60 000 dolarů, aby mohl hrát PGA Tour alespoň do konce sezóny. To by znamenalo skončit nejhůře do 25. místa.

Peterson sotva prolezl cutem. Nevěřil si, a tak trochu sebeironicky tweetoval, že si o dva dny prodloužil kariéru. Byl totiž rozhodnutý, že pokud bude muset PGA Tour opustit, raději s golfem skončí a půjde pracovat do realit v rodném Texasu. Netušil, jak krutě se to naplní.

Někdejší americký univerzitní šampion totiž o víkendu, a hlavně pak v neděli, neskutečně zabojoval, když zahrál poslední kolo za 66 ran. Skončil dělený třináctý a vydělal si 121 000 dolarů, tedy víc než dvakrát tolik, kolik si myslel, že potřebuje.

To, co pak následovalo, si nezasloužil. PGA Tour podmiňuje dočasný status pouze body ve FedEx Cupu, nikoliv vydělanými penězi. K zachování statusu potřeboval 55,33 bodů. Na Greebrieru jich získal 54,75…

Pak na Twitteru potvrdil, že opravdu končí. "Cením si každého, kdo mě během mé kariéry podporoval," napsal Peterson. "Tento systém je brutální a přitěžující. Možná se někde stala chyba," posteskl si.

Peterson ukázal svůj potenciál asi nejvíce v roce 2012, ve svých 23 letech, když skončil dělený čtvrtý na US Open. O rok později si ještě zahrál Masters, ale pak hrál čím dál méně kvůli častým zraněním.

Při více příležitostech pak neustále naznačoval, že pokud si nezajistí aspoň podmínečný status, ukončí kariéru.

Pokud by však přeci jen změnil názor, jeho počet bodů ve FedEx Cupu by měl být dostatečný na to, aby se v září kvalifikoval do finále Web.com Tour, kde si 25 nejlepších zajistí kartu na PGA Tour na následující sezónu. Je otázkou, zda tento pokus s nejistým výsledkem bude chtít podstoupit.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení