Od povodně k Challenge Tour. Zbraslav ukázala, že na to má

Zbraslav

Je to pět let, co se na Zbraslavi vzpamatovávali z ničivých povodní. Ty napáchaly na golfovém hřišti Prague City Golf velké škody, byly ale zároveň začátkem nové cesty, která vedla až k současnému stavu, kdy pražská osmnáctka září nejen na české, ale i evropské scéně.

"Zdejší greeny mají kvalitu těch, na kterých se hraje European Tour," řekl mimo jiné ve své nedělní děkovné řeči po turnaji Prague Golf Challenge ze série Challenge Tour turnajový ředitel Gary Tait.

Mohli byste to brát za zdvořilostní frázi vůči pořádajícímu hřišti, ale to byste ji nesměli týden poslouchat prakticky ze všech stran.

"Hřiště je v úžasné kvalitě. Snad nejlepší, co jsem letos viděl. I greeny jsou úžasné," všiml si už po tréninkových kolech slovenský profík Peter Valášek. "Greeny jsou ve velmi dobré kondici," navázal na něho po úvodní rundě krajan Adam Puchmelter.

O greenech se na Zbraslavi opět mluvilo především, výjimkou nebyl ani přední český profesionál Jan Cafourek: "Greeny jsou zde vždy zajímavé. Myslím, že základním faktorem celého hřiště jsou pin pozice, od toho se všechno odvíjí. Místní greeny jsou výzvou pro všechny hráče."

Letos byly opět výzvou i pro nejlepší světové hráče, když do Prahy už podruhé zavítala díky Relmostu Challenge Tour. Už to samo o sobě hovoří o tom, v jaké kvalitě hřiště nacházející se mezi Berounkou a Vltavou je. 

"Myslím, že jsme udělali velký kus práce a že se jedná o plnohodnotné hřiště, které má parametry na to, pořádat takto významný profesionální turnaj. Je to pro nás dobrá vizitka a ocenění naší práce," těší generálního manažera Michala Vlčka.

Co je podle něho hlavním důvodem? "Především to, že jsme na hřišti nechali spoustu hodin práce. Golf cítíme, a i když to možná bude znít jako klišé, tak je v našich srdcích. Nechodíme pouze do práce, ale s celým resortem skutečně všichni žijeme."

Nebavíme se přitom třeba pouze o greenkeeperech, kteří mají vždy zásadní podíl na tom, jak hřiště vypadá, ale třeba i o majitelích, kteří vše financují, nebo dalším personálu, se kterým se golfisté v resortu potkají.

Jedno rozhodnutí však Vlček za zásadní přeci jen považuje.

"Klíčové bylo, že jsme se v roce 2013 dohodli na spolupráci se společností Engelmann. Oni hřiště po záplavách zrekonstruovali a na spoustě míst provedli práci, které se někdy projevuje třeba až nyní."

Opět se přitom bavíme především o greenech, které mohou nabírat skutečně ďábelskou rychlost, a navíc se s nimi dá i nadále více pracovat. Během turnaje Challenge Tour se dostaly až na rychlostní hranici 11,7 stopy, v běžném provozu ale jezdí rychlostí osm až devět stop.

Nejde však pouze o greeny. Samotní hráči Challenge Tour si všimli i dalších plusů místního resortu. "Chtěl bych vypíchnout, v čem jste mě překvapili. Vůbec jsem neočekával tak obrovské zázemí co se týče tréninkových ploch oproti ostatním hřištím," napsal třeba v děkovném mailu Němec Florian Fritsch, který skončil se skóre -16 dělený třetí.

Michala Vlčka pochvalná slova potěšila, ale až tak nepřekvapila: "Naší vizí, kterou se snažíme naplnit, je golfový trénink a práce s mládeží. Chceme, aby se u nás v resortu našli jak začátečníci, tak nejlepší výkonnostní hráči a profesionálové. Ceníme si toho, že kromě Standy Matuše si náš resort pro svou přípravu vybírají i další profesionálové."

Co pak pořádání Prague Golf Challenge pro resort znamená?

"Turnaj pro nás má význam v tom, že se u nás vůbec může pořádat. Že naše hřiště má parametry na to, aby mohli přijet lidé z Challenge Tour a říci, že se u nás podobné turnaje mohou hrát," říká jasně Vlček.

Co se týče golfistů, osloví pak podle něho spíše ty přespolní: "Osobně si nemyslím, že to má zásadní dopad u českých golfistů v jejich rozhodování, zda si k nám přijít zahrát nebo ne, ale je to dobrý nástroj pro segment incomingu, tedy zahraniční turisty. Tuto činnost se i díky turnaji snažíme rozjíždět a zde má značka Challenge Tour svoji váhu."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení