Na ME se daří dorostenkám, Hricíková vede! Muži i ženy 14.

Sarah Hricíková

Povedený vstup do letošních evropských šampionátů družstev za sebou mají dorostenky. Ve Švédsku jsou po prvním kole kvalifikace na rány na pátém místě, Sarah Hricíková byla dokonce nejlepší ze všech. Mužům a ženám se tolik nedařilo, oba výběry jsou zatím na 14. místě.

Dorostenky hrají na hřišti jihošvédského Forsgarden Golf Clubu poblíž Göteborgu, které podle všeho sedí Hricíkové (na snímku). Ta zahrála první kolo pět ran pod par a v individuálním leaderboardu vede.

Dobře zahrály ještě Gabriela Roberta Vítů (+2, T19) a Patricie Macková (+3, T36). Z pěti nejlepších výsledků Češky nasčítaly skóre +12, což stačí na 5. příčku. Vedou Italky s +7, na 9. Angličanky mají Češky náskok devíti ran.

Výsledkově špatný start neprožily ani české ženy, které jsou v rakouském Golf Clubu Murhof s celkovým skóre +3 na čtrnáctém místě. Na elitní osmičku, která bude po dvou dnech nasazena do prvního flightu a bude bojovat o celkové vítězství, však ztrácí jen čtyři rány.

Nejlépe v pondělí zahrála Kristýna Frýdlová (-2, T20), kolem paru ale došly svou rundu také Kateřina Vlašínová, Tereza Melecká, Jana Melichová (všechny +1 a T59) a Sára Kousková (+2, T65). Vedoucí Francie je na -16.

Čtrnáctí jsou po prvním dni se skóre +8 také muži, které zatím drží Šimon Zach (-2, T17) s Jakubem Barešem (par, T33). Dorostenci jsou s celkem +11 jedenáctí, nejlépe na brněnské Kaskádě zahrál Filip Jakubčík (-2, T6).

Výsledky mužů zde.
Výsledky žen zde.
Výsledky dorostenců zde.
výsledky dorostenek zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení