Bravo Joaco! Chilský teenager prorazil mezi elitu na PGA Tour

Joaquin Niemann

Joaquin Niemann se minulý týden na Greenbrier o jedinou ránu nekvalifikoval na The Open. Ale to už by chtěl možná trochu moc. Teprve devatenáctiletý Chilan si totiž především svým děleným pátým místem definitivně zajistil kartu na PGA Tour pro příští sezónu.

Původně si Niemann myslel, že bude touto dobou studovat na University of South Florida. Kvůli zmatkům kolem přijímacích zkoušek ale na studia nenastoupil. Rozhodl se stát se profesionálem a nejspíš udělal moc dobře.

Na sponzorské pozvánky začal startovat na turnajích PGA Tour a nyní, po teprve osmi turnajích, už je nebude potřebovat. "Je to možná ten nejlepší den v životě," napsal na Twitter.

Chilský fenomén už si zahrál jako amatér dva majory. Kvalifikoval se na ně jako vítěz latinskoamerického amatérského šampionátu. Loni si zahrál US Open a letos Masters. V Augustě sice neprošel cutem, ale krátce poté před Valero Texas Open přešel k profesionálům.

Jeho rozhodnutí vyznělo jako geniální v momentě, kdy skončil na děleném šestém místě. To ale nebylo všechno. Následně skončil dělený osmý na Colonialu a znovu dělený šestý na Memorialu. Nejenže vydělal spoustu peněz, ale nasbíral také 312 nečlenských bodů do FedEx Cupu.

Niemann potřeboval 365 bodů, aby vyrovnal 125. místo ze sezóny 2017, což znamená kartu na příští rok. Po Greenbrieru jich má 414, čímž si definitivně zajistil status hráče PGA Tour pro sezónu 2018/2019.

Seznam hráčů, kterým se za posledních deset let povedlo dostat se na PGA Tour jen na základě bodů ve FedEx Cupu, je velmi krátký. Čítá jen dvě jména: Jordan Spieth (2013) a Jon Rahm (2016).

S gratulací okamžitě přišel Sergio Garcia. "Bravo Joaco," vzkázal mu na Twitteru. "Velmi působivé získat kartu na PGA Tour jen s hrstkou startů."

"Hrál jsem opravdu dobrý golf. Velmi jsem si užíval pohybovat se mezi kluky na PGA Tour," uvedl Niemann. Teď si tuto výsadu bude užívat minimálně i příští rok. Soudě dle jeho talentu spíš ale spoustu dalších let.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení