Mrůzek slaví další vítězství, ovládl turnaj na Albatrossu

Filip Mrůzek

Už druhý letošní domácí titul získal v úterý na Albatrossu nedaleko Prahy Filip Mrůzek. Poté, co zvítězil na úvodním turnaji letošní sezony Moneta Czech PGA Tour na Slavkově, byl nejlepší ze všech také na dvoukolovém Czech PGA SmartWings Championship.

Už čtvrtá akce v této sezoně pod hlavičkou české PGA se konala hned po skončení turnaje Challenge Tour na Zbraslavi. Jelikož si ale na Prague Golf Challenge zahrál o víkendu pouze Stanislav Matuš, který hned odletěl na další turnaj do Itálie, měli všichni hráči dost času na odpočinek.

Po pondělním 1. kole na tom byli nejlépe Mrůzek, Ondřej Lieser a Martin Příhoda. Ti obešli hřiště, na kterém se bude v srpnu hrát D+D REAL Czech Masters, jediný český turnaj ze série European Tour, shodně za 68 ran.

V úterý z této trojice ale zahrál ještě lépe pouze Mrůzek.

Ten o svém vítězství rozhodl už na úvodní devítce, na které zahrál pět berdíků (1, 2, 5, 6, 9) a soupeřům nejen ze svého flightu se utrhl. V druhé polovině kola už pouze vše kontroloval a zahrál další birdie a jediné bogey.

"Zahrál jsem pět birdie, a to mi další třímetrák do birdie líznul jamku. Hrál jsem bezchybný golf, navíc jsem dal jeden putt z foregreenu, což vždycky hodně pomůže," zhodnotil Mrůzek klíčovou část finálového kola.

Celkově byl se svou hrou během úvodu tohoto týdne spokojený: "Hrál jsem super golf. Za dva dny dvanáct birdie a jen tři bogey, to beru. Nedělal jsem skoro žádné chyby, což byl rozdíl proti Zbraslavi, kde to prostě dlouhodobě nemám rád. To hřiště mi nesedí."

Díky kolu za 67 ran (-5) se hráč Relmostu posunul celkem na mínus devět a zvítězil o tři rány před druhým Alešem Kořínkem. Za vítězství si na své konto připsal 70 000 korun z celkem čtyř set tisícového prize money.

"Albatross mám nachozený, hodně tady hraji. Znám greeny a vím, do jakých pozic minout. A navíc teď hraji dobře, svou hru jsem cítil pod kontrolou ve všech aspektech, což je skvělé," pochvaluje si český profík.

Ten by rád podobné výsledky zopakoval i v srpnu na D+D REAL Czech Masters. Sám ale moc dobře ví, že podmínky budou mnohem těžší. Na turnaji Moneta Czech PGA Tour se sice také šlo na většině jamek z černých odpališť, ale roughy byly výrazně nižší než na akci European Tour, a i greeny byly pomalejší, asi kolem deseti stop.

"Zahrát něco podobného by bylo skvělé. Ten turnaj je ale pro mě spíše bonus, hraji jen jednu evropskou. Ale těším se na to, v jaké bude hřiště kvalitě a kteří hráči přijedou. Navíc mě bude podporovat rodina a Albatross jako hřiště mám opravdu rád,“ přiznává Mrůzek, kterého do té doby čekají dva turnaji Challenge Tour ve Francii a Rakousku.

Kořínek poté, co došel první kolo pouze v paru, v tom druhém zahrál vůbec nejlépe ze všech. Zahrál totiž ještě o jedno birdie více než Mrůzek a bylo z toho 66 ran, tedy šest pod par jak pro kolo, tak celkově v turnaji.

Na třetím místě skončil po nepovedeném druhém kole Lieser, který především kvůli nepovedenému závěru – double bogey na 16 a bogey na 17 – zahrál dvě nad par a celkově skončil na skóre -2.

Další turnaj Moneta Czech PGA Tour 2018 se hraje koncem srpna v Ropici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení