Zásadní změny v kalendáři PGA Tour! Může za ně i americký fotbal

The Players

PGA Tour konečně odhalila svůj dlouho očekávaný kalendář na příští sezónu. Je v něm několik velkých změn. Ty zásadní se týkají především majorů, velká čtyřka změní své pořadí.

Od sezóny 2018 – 2019 se bude hrát major turnaj každý měsíc od dubna do července. Při prvním pohledu do kalendáře je zřejmé, jak si dala PGA Tour záležet na "kadenci" těch nejvýznamnějších podniků.

Nyní není v hlavní části sezóny hluché místo. Každý měsíc počínaje březnem se mohou fanoušci těšit na jednu velkou pecku.

Osu nejvýznamnějších turnajů načne "pátý major", jak se přezdívá The Players v Ponte Vedra Beach. To se přesunulo z května na březen. Duben bude tradičně ve znamení Masters, ale už v květnu, nikoliv v srpnu, se bude hrát PGA Championship. Dříve poslední major sezóny bude druhý.

Třetí pak bude opět již tradiční červnové US Open a poslední místo v kalendáři, nikoliv však svým významem, zaujme červencové The Open.

V srpnu přijde play-off FedEx Cupu, které se bude hrát eliminačním způsobem na tři turnaje místo čtyř, jak tomu bude naposledy letos. První akcí bude The Northern Trust (125 nejlepších hráčů sezóny), druhou BMW Championship (70 hráčů) a vrcholit bude Tour Championship (30 hráčů).

Hřiště TPC Boston, kde se ještě letos bude hrát druhý turnaj play-off, ale o svůj podnik nepřijde. Každý druhý rok počínaje 2020 se bude s New Yorkem střídat o The Northern Trust.

"Jsme nesmírně potěšeni tím, jak jsme nový kalendář poskládali, zejména s množstvím změn, které jsou v něm zahrnuty a se silnými partnerstvími a sponzorstvím, které jsou pro tuto novou podobu nezbytná," uvedl komisionář PGA Tour Jay Monahan.

"Již několik let usilujeme o lepší posloupnost našich turnajů, abychom uchvátili fanoušky po celém světě od začátku sezóny do konce," prohlásil Monahan s potěšením, že nyní už se závěr sezony PGA Tour nebude krýt se začátkem sezóny amerického fotbalu.

"Play-off už nebude soupeřit o pozornost s vysokoškolským a profesionálním fotbalem. Zvýší se tak jeho sledovanost a fanoušci se tak budou moci více zapojit do PGA Tour a do hry jako takové," dodal.

V roce 2019 se také budou hrát dva nové turnaje. Místo Quicken Loans National se bude hrát na konci června v Detroitu Rocket Mortgage Classic. O týden později dojde poprvé na PGA Tour na turnaj 3M Open v Minnesotě, které bylo do letoška součástí PGA Tour Champions.

Do kalendáře se také navrací Puerto Rico Open, které si letos dalo pauzu, protože jeho dějiště bylo zdevastováno hurikánem Maria. Hrát se bude v únoru ve stejný termín jako WGC – Mexico Championship.

A když jsme u turnajů WGC, tak poslední díl této lukrativní série společné s European Tour, který se dosud hraje v Akronu v Ohiu, se přemístí do Memphisu a bude se hrát pod názvem World Golf Championships-FedEx St. Jude Invitational místo dosavadního FedEx St. Jude Classic.

Kalendář sezóny 2018 – 2019 naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení