Na ME družstev uspěl dorost, muže i ženy čeká druhý flight

Filip Ráža

K českým dorostenkám se během druhého dne ME družstev přidali také dorostenci a oba výběry čekají v dalších dvou dnech boje o umístění v elitní osmičce šampionátu. To mužům ani ženám se tolik nedařilo, čeká je druhý flight a boj o konečné 9. až 16. místo.

Dorostenky svůj turnaj ve Švédsku rozehrály skvěle už v úterý, když je k průběžnému pátému místu táhla skvělá Sarah Hricíková. Ta byla v prvním kole vůbec nejlepší ze všech hráček a dařilo se jí i ve středu.

Znovu se dostala pod par, tentokrát o tři rány a s celkovým skóre -8 dělí v individuálním pořadí první místo s Italkou Alesií Nobilio.

Dobré výsledky ve středu přidaly i Patricie Macková (+1), Tereza Chlostová a Tereza Koželuhová (obě -1) a Češky si tak celkově polepšily s celkovým skóre +17 na čtvrté místo. V prvním kole play-off je čekají páté Němky.

Do prvního flightu, tedy mezi nejlepších osm týmů, pronikli v domácím prostředí na brněnské Kaskádě také dorostenci. Ti byli po prvním dni až jedenáctí, ale díky zlepšenému výkonu poskočili na osmou příčku.

Tým ve středu táhl Filip Ráža (na snímku), který se dostal čtyři rány pod par. Skvělá dvě kola odehrál nejlepší z Čechů Filip Jakubčík (-2 a par), v paru došel druhý den i Václav Tichý.

V prvním kole play-off však na české reprezentanty do 18 let čeká přetěžký úkol. Narazí totiž zatím na suverénní Španěly, kteří s celkovým skóre -16 vyhráli kvalifikaci o třináct ran. Češi za nimi zaostali o 28 ran.

Ve druhém výkonnostním koši po dvou kvalifikačních kolech naopak skončili dělení čtrnáctí Češi a dělené dvanácté Češky. Ty čekají na úvod play-off Švýcarky, jejich krajané se utkají s Rakušany.

Výsledky mužů zde.
Výsledky žen zde.
Výsledky dorostenců zde.
výsledky dorostenek zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení