Síla sociálních sítí! Bowditch na Twitteru našel svého kedíka

Steven Bowditch

Australský golfista Steven Bowditch má svá nejlepší léta na PGA Tour nejspíše už za sebou. Dvojnásobný šampion zámořského okruhu nedává jeden cut za druhým, v tomto týdnu ale dostane opět šanci s tím něco udělat. Sám s prolomením černé série ale příliš nepočítá.

Není se co divit. Od roku 2016 prošel z posledních 37 odehraných turnajů na PGA Tour cutem pouze dvakrát! V této sezoně z pěti startů neuspěl ani jednou, naposledy v minulém týdnu v Greenbrieru, kde přitom zahrál první kolo v paru. Druhé však za plus pět a bylo opět po nadějích.

Když tak dostal pozvánku jako náhradník i na aktuální turnaj John Deere Classic, a to jen díky své kategorii jako bývalý šampion okruhu, začal řešit, jak turnaj v Illinois na hřišti TPC Deere Run odehraje. 

Jelikož nemá stálého kedíka, rozhodl se najít nějakého lokálního skrze sociální sítě. Na Twitter napsal výzvu, zda by mu někdo nechtěl na turnaji nosit hole. Odměna? Rukavice a míčky, které mu po turnaji zbydou.

Z 20 000 fanoušků na Twitteru se jich ozvaly desítky. S vědomím, že si nejspíše nesáhnou na žádné peníze (tradičních deset procent z vyhraného prize money), protože s cutem vlastně nepočítá ani Bowditch, je všechny lákala především zkušenost, být na PGA Tour u toho.

Australan si nakonec vybral šestnáctiletého Eliase Francqueho, který v pátek během druhého kola oslaví 17. narozeniny. Elias přiznal, že hřiště zná a kedíka už na svém hřišti také dělal. A dodal, že miluje Austrálii.

Bude zajímavé sledovat, jak se této dvojici bude na turnaji dařit. A kdyby to "náhodou" s cutem nevyšlo, bude to pro Eliase báječná zkušenost. A Bowditch je za vítěze už nyní, internet jeho čin totiž přijal s nadšením.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení