Tři Češi hrají na Challenge Tour, Vlčková po pauze na Symetře

Jan Cafourek

Stanislav Matuš se v tomto týdnu pokusí pokračovat ve svém restartu sezony, o který se pokusil v minulém týdnu na pražské Zbraslavi. Určitě by ho na Challenge Tour rádi následovali Jan Cafourek s Petrem Gálem, Karolína Vlčková se opět ukáže na Symetra Tour.

Matuš za sebou měl špatnou úvodní polovinu první sezony na Challenge Tour s plnou kartou v kapse. Z devíti turnajů dal jen dva cuty a v pořadí Road to Ras Al Khaimah byl před Prague Golf Challenge až na 188. pozici.

Na svém domácím hřišti ale zabral a vybojoval umístění v TOP 10!

Díky němu si nejen pojistil start v tomto týdnu na lukrativní Italian Challenge, ale také se výrazně posunul v Order of Merit série. S necelými šesti tisíci body je nyní na 130. místě a může doufat v udržení karty.

Za dalšími body se vydá ve čtvrtek v sardinském resortu Is Molas, kde odstartuje v 8:10 z desítky do prvního kola. Společnost mu budou dělat Gavin Moynihan s Christopherem Mivisem.

V té době už budou hodinu na hřišti i zbývající dva čeští hráči na turnaji. Cafourek vyrazí v 7:10 z jedničky, Gál ve stejný okamžik z 10. odpaliště.

Cafourek má na svém kontě z dosavadních šesti letošních startů díky pozvánkám Relmostu dva cuty, Gál nedal z pěti pokusů ani jeden.

Od čtvrtka do soboty se hraje také další turnaj Pro Golf Tour, kterého se v Německu účastní také Michal Pospíšil a Aleš Kořínek.

V Evropě se v tomto týdnu ženské profesionální turnaje nehrají, a tak jedinou Češkou ve hře bude Karolína Vlčková na Symetra Tour. Po týdnu volna se představí na Donald Ross Classic a půjde o hodně.

Hraje se totiž o 200 000 dolarů, což je třetí nejvyšší prize money v sezoně. A Vlčková potřebuje zabrat v pořadí Volvik Race for the Card, kde jí po deseti odehraných turnajích patří se ziskem 13 245 dolarů 34. příčka. Kartu na LPGA ale získá jen desítka nejlepších. Hraje se od čtvrtka do soboty.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení