Od euforie k depresi. Jak golfisté prožívali konec Anglie na fotbalovém MS

Ian James Poulter

Prakticky celý svět ve středu sledoval nejpoutavější příběh letošního fotbalového mistrovství světa a golfisté nebyli výjimkou. Vrátí se fotbal domů? Nyní už víme, že tomu tak nebude, Anglie světový šampionát po semifinálové prohře s Chorvatském nevyhraje.

I když byl den do startu dalších velkých golfových turnajů, tématem číslo jedna byl fotbal. Především na Scottish Open v Gullane, kde samozřejmě hraje v tomto týdnu na European Tour také řada anglických hráčů.

A ti své natěšení na večerní duel s Chorvaty dávali najevo celý den. Nejvíce Ian James Poulter, který si dokonce vzal na driving fotbalový míč a předvedl pár "žonglů". Na fotbal pak myslel i na putting greenu.

Někteří hráči dokonce předčasně řešili, co budou dělat v neděli odpoledne při případném finále Anglie s Francií. Závěrečný zápas je na fotbalovém MS totiž naplánován na 17:00 středoevropského času, tedy na dobu, kdy bude i Scottish Open vrcholit a ti nejlepší tak budou ještě na hřišti.

"Vím o tom. Určitě bych ale především chtěl být v neděli na prvním týčku co nejpozději. Proto jsem zde, a kdyby se mi to povedlo, bylo by to skvělé. Pokud ale ne a Anglie postoupí do finále, tak se dívat budu. Pro mě je ale nejdůležitější prožít dobrý týden tady," řekl jasně Tyrrell Hatton. 

Stejně se na to dívali i další hráči a někteří se dokonce vyptávali na to, zda by nedělní tee timy nemohly být posunuté tak, aby všichni finále stihli. "Nulová šance," dostalo se jim od zástupce European Tour odpovědi.

Jak se ale později večer ukázalo, byly to zbytečné obavy.

Angličané přitom vstoupili do semifinále s Chorvaty skvěle a už po pěti minutách se ujali vedení díky senzačně zahranému trestnému kopu Kierana Trippiera. V anglickém táboře v tu chvíli zavládla obří euforie.

Anglickou náladu té chvíle nejlépe dokumentují záběry z Hyde Parku.

Jenže jak zní stará pravda, fotbal se hraje na 90 minut. Ve středu večer dokonce na 120. Chorvaté totiž v základní hrací době ve druhém poločase vyrovnali a v prodloužení vstřelili vítězný gól oni. Do finále se tak podívá Luka Modrič a spol., Angličanům zbyly jen oči pro pláč.

"Mám zlomené srdce, ale Angličané, učinili jste nás tak pyšnými! Tak moooooc vás miluju. Miluju vás," napsal po dohrání na Twitter Andrew "Beef" Johnston, určitě po nějakém tom večerním pivku.

V podobném duchu mluvili i ostatní angličtí golfisté, třeba Luke Donald nebo Justin Rose. "Jaká škoda takového konce, ale bylo to skvělé mistrovství světa! Bylo báječné sledovat, co tek mladý anglický tým dokázal. Budoucnost je zářivá," má jasno Matt Fitzpatrick.

"Mám depresi, zlomené srdce, jsme poražení, znechucení, bolí mě břicho. Všichni to tak cítíme. My ale vyhrajeme mistrovství světa s tímto týmem a koučem! Náš národ je znovu pyšný! Dnes jsme deprimováni, ale uvědomme si, jak báječně si náš tým a naši hráči vedli! Díky Anglie za ty vzpomínky," dodal možná za všechny Tommy Fleetwood.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení