Turnajový život na Ostravici: akce obvyklé i neobvyklé

Ostravice

Hlavním zájmem každého dobrého golfového klubu je, aby se na hřišti stále něco dělo a členové měli dostatek důvodů k pravidelnému setkávání. Nejinak je tomu na Ostravici, která nabízí širokou paletu nejen turnajů, ale i dalších akcí pro členy. Tradičních i netradičních.

Mezi klubovými turnaji jsou asi nejpopulárnějšími ty z klasické série Ostravice Open Series, kde si můžete pravidelně každý měsíc vždy v neděli zahrát tradiční turnaj na 18 jamek systémem stableford.

"Jedná se o turnaje s pravidelnou účastí kolem sta hráčů a širokým doprovodným programem. O hráče je samozřejmě postaráno od snídaně, přes svačiny, až po oběd po hře. Na hřišti také samozřejmě čekají vinné degustace a mnoho dalších dobrot," popisuje pravidelné akce manažer resortu Jan Kastner.

Ten připomíná, že řada hráčů pak domů neodjede s prázdnou: "V turnajích se samozřejmě hraje o zajímavé poháry i ceny od jednotlivých partnerů. V celkovém pořadí za celou túru pak o golfové zájezdy, zapůjčení vozů a další atraktivní ceny."

Každý měsíc je také na Ostravici jedno úterý vyhrazeno pro hráče, kteří nemají možnost hrát turnaj o víkendu. Jedná se o oblíbený afterwork turnaj na 18 jamek. Během sezony nechybí ani klasické mistrovství klubu na rány i jamky nebo turnaj o pohár prezidenta.

Kromě výše popsaných turnajů, které jsou standardně k vidění snad na všech golfových hřištích, najdete na Ostravici další tematické turnaje.

"Čtyřikrát za sezónu tu pořádáme například čistě dámskou devítku, která je spojena s módní přehlídkou, dobrým jídlem a pitím a dárečky pro každou účastnici od partnera turnajů značky The North Face," vypichuje Kastner jednu z neobvyklých akcí.

Další zajímavé formáty hry jsou na programu převážně na začátku nebo na konci golfové sezóny, jako například turnaje provázkové, praporkové, nebo oblíbený Texas Scramble.

Pro letošní podzim se pak na Ostravici inspirovali filmovým plátnem. "Připravujeme turnaj Roye McEvoye. Pamatujete si slavnou scénu z filmu Zelený svět, kde tento golfista zlámal téměř všechny hole ve svém bagu a nakonec vyhrál turnaj jen pomocí sedmičky? Hádejte, jakou jedinou hůl si tedy na tento turnaj budete moci vzít," pokládá Kastner velmi jednoduchou otázku.

Kromě (ne)tradičních turnajů na Ostravici také připravují akce jako Pravidlové čtvrtky, kdy s hráči probírají rozhodčí golfová pravidla přímo na hřišti. A trenéři k tomu vysvětlují, jak si poradit s obtížnými ranami v rámci pravidel. Další oblíbenou aktivitou jsou klubové výjezdy, nejčastěji dvoudenní, na jiná vyhlášená hřiště po celé České republice.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení