Úspěšní Češi! Muži se na ME zachránili, dorostenky jdou do boje o medaile

Jakub Bareš

Tohle se povedlo! Po nepřesvědčivých výkonech z kvalifikační části zabrali jak čeští muži, tak ženy. Na amatérském mistrovství Evropy družstev si tak hned v prvním kole play-off spravili náladu a čekají je boje o konečné 9. - 12. místo. Dorostenky pak dokonce hrají o medaile.

Hlavně muži si musí pořádně oddychnout. Na rozdíl od žen totiž skutečně mohli sestoupit do druhé výkonnostní skupiny. Pokud by ve čtvrtek prohráli s Rakouskem, hráli by už pouze o umístění od 13. do 16. místa, kde se mezi elitou zachrání jen ten třináctý.

Po jasném vítězství 4,5:0,5 nad Rakušany už to ale řešit nemusí!

První body na českou stranu přinesli ve čtyřhe Petr Janík s Vojtěchem Kostelkou, o další se svými vítězstvími v singlech postarali Šimon Zach, Jakub Bareš (na snímku) a Jiří Zuska. Nevyhrál pouze Ondřej Melichar, který svůj duel se svým rakouským soupeřem vypůlil.

Mrzet ho to však nemuselo. Češi i tak svého soupeře co se konečného skóre jasně přehráli a nyní se už mohou těšit na páteční duel s Nizozemci. Vítěz si v sobotu zahraje o konečné deváté místo, poražený o jedenácté.

Ve stejné situaci jsou také Češky, které se ale na rozdíl od mužů nemusely bát sestupu, protože mezi ženami existuje pouze elitní divize, kterou ale hraje každý rok více než šestnáct týmů.

Na úvod souboje se Švýcarkami sice ztratily svou čtyřhru Sára Kousková s Terezou Meleckou, to však bylo jediné české zaváhání. Kristýna Frýdlová, Kateřina Vlašínová a Jana Melichová singly vyhrály a Marie Luňáčková zápas vypůlila. Češky tak zvítězily 3,5:1:5 a v pátek je čekají Španělky.

České dorostenecké výběry na rozdíl od dospělých postoupily po dvoudenních kvalifikacích do prvního flightu a mohly tak pomýšlet na medaile. Po čtvrtku to už platí pouze pro dorostenky.

Ty si poradily s Německem 4,5:2,5 a v pátečním souboji o postup do velkého finále se střetnou s favorizovanými Italkami.

Dorostenci naopak podlehli vítězům kvalifikace ze Španělska jasně 1,5:5,5 a čeká je boj o páté až osmé místo. Prvním soupeřem budou Dánové.

Výsledky mužů zde.
Výsledky žen zde.
Výsledky dorostenců zde.
výsledky dorostenek zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení