Matuš v Itálii na Zbraslav nenavázal, Češi na úvod nad parem

Stanislav Matuš

Na Sardinii dorazil Stanislav Matuš v tomto týdnu posílen svým nejlepším umístěním na Challenge Tour v kariéře, po prvním kole Italian Challenge je však euforie pryč. Matuš zahrál první kolo za 76 ran (+5) a je mezi nejhoršími. Nedařilo se ale ani ostatním Čechům.

Na Prague Golf Challenge obsadil Matuš dělené desáté místo, vyhlížený restart nepovedené sezony ale v tomto týdnu pokračovat, pokud nepřijde senzační druhé kolo, nebude. Nabraná ztráta je totiž veliká. 

Hráč Prague Golf Teamu vstoupil do turnaje na hřišti resortu Is Molas na druhé devítce, která se mu vůbec nepovedla. zahrál na ní pět bogey (11, 13, 15, 16, 17), což byl základ špatného čtvrtečního výsledku.

Po obrátce se sice Matuš pokusil nakopnout berdíkem na dvojce, to ale byla jeho poslední čtvrteční radost. Bogey na šestce ho vrátilo zpět na skóre -5, z dopoledních flightů na tom byli hůře jen tři hráči.

O moc více se však nedařilo ani dalším dvěma Čechům ve startovním poli.

Jan Cafourek přitom nezačal špatně a na první jamce si připsal birdie. Jenže pak přišel dabláč na 4, bogey na 7 a z nadějného začátku nezbylo nic.

Na divokých závěrečných pěti jamkách, na kterých zahrál tři birdie a dvě bogey, si sice hráč Relmostu polepšil alespoň o jednu ránu, přesto není výsledek 72 ran (+1) ideálním začátkem a Cafourka čeká boj o cut.

O ten bude chtít v pátek zabojovat také Petr Gál. Ten se nejprve díky birdie na desítce a poté i na jedničce sice dvakrát dostal o ránu pod par, závěr mu ale nevyšlo. Kvůli třem bogey na jamkách tři, pět a sedm donesl ještě o ránu horší skóre než Cafourek, a je tak na plus dvou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení