Filip Mrůzek je zpět na dobré cestě

Filip Mrůzek

V minulém roce byl jednoznačnou českou golfovou jedničkou, když prožil doslova historickou sezonu. Ať už výsledkově, nebo i finančně. Pak ale Filip Mrůzek zakopl, naštěstí se dokázal zvednout a jde dál.

Ještě začátkem roku vypadalo vše v jeho golfovém království růžově. Na Pro Golf Tour skončil koncem ledna v Egyptě třetí, připsal si své první body do světového žebříčku a zdálo se, že loňská jízda bude pokračovat.

Jenže už tehdy jste tu a tam zaslechli, že mu úplně nevyhovuje prostředí nově vzniklého Prague Golf Teamu.

S ustupujícími výsledky začaly ty hlasy sílit.

Důvodů, proč tomu tak bylo, bude více. A je jasné, že co nevyhovuje jinému, může sednout jako cover na driver jinému.

Je to případ Standy Matuše, který v té samé stáji prožívá životní sezonu, je v elitní tisícovce světového pořadí a stále ještě hraje na Pro Golf Tour o kartu na Challenge Tour pro příští rok.

Jenže v případě Filipa Mrůzka to nefungovalo a po pár měsících to přestalo fungovat úplně. Nejprve opustil Prague Golf Team jeho otec a trenér Petr a koncem května také on sám.

Dostal se tak do těžké situace - uprostřed sezony, která navazovala na jeho životní, neměl prakticky ze dne na den nic. Zázemí, starty na turnajích, partnery... Nic.

Naštěstí ne nadlouho.

Velmi rychle kolem sebe postavil tým, který mu dodal klid. Minimálně pro zbytek sezony. A nabranou pohodu prezentoval Mrůzek dvěma vítězstvími na menších akcích na Slovensku.

Když se pak před dvěma týdny dohodl na dlouhodobé spolupráci s Relmostem, díky které má jistotu startů na dvou nejprestižnějších evropských sériích, uklidnil se podle všeho definitivně.

Svou znovu nabranou pohodu prokázal vítězstvím na domácí jamkovce a v minulém týdnu také nejlepším vystoupením na Challenge Tour v kariéře. Na silně obsazeném turnaji ve Francii skončil v TOP 25!

Nyní tak může jít do závěru sezony, která pro něho jako pro většinu ostatních Čechů vyvrcholí kvalifikační školou European Tour, bez obav. Může už jenom získat.

A podle všeho se dostává do pohody, ve které se získávat dá. Ať už třeba v polovině srpna na D+D REAL Czech Masters, nebo v již zmíněné q-school.

Mrůzek už loni ukázal, že na to má.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení