Lieser je na PGT dělený třetí! Mrůzkovi s Matušem se nedařilo

Ondřej Lieser

Parádní start do dalšího turnaje Pro Golf Tour v Rakousku má za sebou Ondřej Lieser. Po prvním kole mu patří dělené třetí místo. Dařilo se i Martinu Příhodovi. To samé se však nedá říct o výkonech Filipa Mrůzka a Stanislava Matuše na Challenge Tour ve Francii.

Čtyři ze sedmi Čechů na startu Zell am See - Kaprun Open začali pouť turnajem ve čtvrtek dopoledne. Nejlepší z nich byl ten, který v Alpách natýčkoval jako první. Ondřej Lieser ohromil parádním kolem za 66 ran.

Na prvních dvou jamkách šel birdie – bogey. Ve zbytku kola však již nechyboval a už jenom odečítal. Na první devítce to bylo na šestce a devítce. Na čtyřparové jedenáctce dokonce zahrál eagle. Na čtrnáctce a šestnáctce pak přidal ještě dva berdíky.

Lieser byl po celý den v leaderboardu na děleném druhém místě o jednu ránu za Nizozemcem Maxem Albertusem. Až ke konci dne se do čela vyšvihl domácí amatér Maxmilian Steinlechner, který má před Lieserem náskok dvou ran.

Příhoda měl excelentní první devítku, druhá, na které začínal, mu ale předtím tak nesedla. Zahrál na ní tři bogey a jedno birdie. Po obrátce ale umazal hned šest ran za eagle a čtyři birdie. Odměnou za výsledek 68 ran (-4) mu bylo průběžné dělené šesté místo.

Po dohrání kompletního prvního kola sice klesl na dělené 13. místo, nejvyšší příčky má ale těsně před sebou.

Aleš Kořínek zahrál první kolo za 70 ran (-2), což stačí na dělené 32. místo. Michal Pospíšil potřeboval na první osmnáctku o jednu ránu více a patří mu průběžně dělená 46. příčka.

Pod hranicí cutu jsou po prvním kole Marek Siakala, který zahrál v paru (72, T55), Lukáš Tintěra (74, +2, T86) i Daniel Suchan (77, +5, T121).

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

První kolo se nepovedlo oběma českým profesionálům na Challenge Tour ve Francii. Na Le Vaudreuil Golf Challenge je na tom po prvních 18 jamkách lépe Filip Mrůzek, který zahrál 73 ran (+2).

Na druhé desítce zahrál dabláče hned na jedenáctce. Pak si sice připsal pět birdie, ale také pět bogey. Na děleném 88. místě má však stále šanci na cut, jehož hranice je po prvním kole na paru. Mrůzek bude muset v pátek zahrát několik ran pod něj, aby měl šanci.

Matuš je na tom ještě o tři rány hůře. Stejně jako Mrůzek startoval turnaj na druhé devítce, na které se dostal pět ran nad par kvůli třem bogey a jednomu dabláči. Na druhé devítce si připsal jediné birdie a ještě jedno bogey a se skore 76 mu patří dělené 126. místo.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení