SENZACE! Mrůzek na Challenge Tour osmý, další dva Češi v TOP 20

Filip Mrůzek

Takový turnaj český mužský profesionální golf ještě nikdy ve své historii nezažil! Filip Mrůzek dotáhl své báječné tažení na rakouském Euram Bank Open k dělenému osmému místu, mezi nejlepšími dvaceti navíc po skvělých nedělních výkonech skončili na turnaji Challenge Tour také Aleš Kořínek a Stanislav Matuš.

Pro Mrůzka to znamená, že si na 99,9 procent zajistil kartu na příští sezonu Challenge Tour. Díky zisku 4440 eur se v pořadí Road to Ras Al Khaimah posunul s celkovým ziskem 11 574 eur na 106. příčku, kartu kategorie 14 získají hráči na 71. až 120. místě. Loni přitom na 120. místo stačilo Angličanovi Paulu Maddymu 10 160 eur.

Navíc si sám díky umístění v elitní desítce uhrál start na turnaji Swedish Challenge v příštím týdnu. Mrůzek má skutečně co slavit.

Dělené osmé místo je navíc třetím nejlepším výsledkem Čecha v historii Challenge Tour. Lépe skončil pouze Jiří Janda v letech 1993 a 1994, kdy si připsal dvě dělená šestá místa. Nyní je však konkurence mnohem větší.

Mrůzek, který po prvním bezchybném kole dokonce v Adamstalu dělil vedení, tak překonal i letošní české maximum Matuše. Ten na domácím turnaji Prague Golf Challenge obsadil dělené desáté místo.

Hráč Relmostu vstoupil do finálového kola skvěle dvěma berdíky na jedničce a trojce. Poté ale přišla menší pohroma v podobě triple bogey na čtyřparové pětce, ze kterého se však Mrůzek neskutečně oklepal dalšími dvěma birdie na jamkách 6 a 9.

"Bylo dobré, že jsem začal dvěma birdie a měl jsem nahráno. Pětka je lehká jamka, hrál jsem tam vždy hybrid a wedge. Dnes jsem ale skončil ve svahu za kamenem, zahrál pak jen metr před sebe, potom na fairway a odtud do bunkeru. Třímetrák do dabla mi pak jen líznul jamku," popsal své největší finálové trampoty. "Ale nepanikařil jsem. Věděl jsem, že hru mám jinak pod kontrolou a naštěstí přišla další birdie," dodal.

Druhá devítka, to pak byly nervy...

Kvůli bogey na jedenáctce totiž 26letý český profík opět vypadl z elitní desítky, do které se ale stihl vrátit povedeným závěrem, když zahrál ještě dva berdíky na patnáctce a osmnáctce. A mohl začít slavit.

"Poslední putt byl z osmi metrů, a když mi tam spadnul, tak mě úplně polilo horko, když jsem si uvědomil, že jsem to dokázal. Byl to krásný pocit," řekl Mrůzek k samému závěru.

Dělené osmé místo, na které dosáhl díky skóre -12, je také jeho novým maximem, kterým bylo doposud letošní dělené 14. místo z Portugalska.

Ve stínu Mrůzkova úspěchu by však neměly zapadnout výsledky Kořínka s Matušem, kteří také prožili skvělý turnaj. Kořínek v neděli zahrál pět ran pod par a to ještě zahrál bogey na závěrečné osmnáctce. Nebýt toho, skončil stejně jako Mrůzek a jel s ním do Švédska. "Patnáct minut jsem musel rozdýchávat naštvání z toho posledního bogey," přiznal Kořínek.

Matuš pak v neděli předvedl kolo jen o ránu horší a díky polepšení o čtyři rány se posunul na skóre -9 a dělené 16. místo. Také on výrazně zvýšil své šance na udržení karty, kterou si loni uhrál na Pro Golf Tour. Aktuálně mu se ziskem 8133 eur patří 122. místo v pořadí Road to Ras Al Khaimah.

Finálové kolo ze čtyř českých hráčů vyšlo nejméně Lieserovi, který přitom začal stejně jako Mrůzek berdíky na jedničce a trojce. Jenže poté více ztrácel než skóroval, došel v paru a skončil na děleném 53. místě (-1).

Vyhrál Nizozemec Darius van Driel, který se dostal 17 ran pod par.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení