Gál začal ve Švédsku neskutečně. Šance živí i Mrůzek

Petr Gál

Dva čeští hráči odstartovali v Katrineholmu Swedish Challenge. Po prvním kole si o jednu ránu lépe vede Petr Gál, který měl však našlápnuto k naprosto fantastické rundě, když po 11 jamkách dělil druhé místo, ale pak si pohoršil o pět ran na -2.

Gál tak v prvním kole nakonec zapsal 70 ran, což znamená dělené 40. místo. Mrůzek s o ránu horší první rundou (71, -1) přenocuje na děleném 61. místě.

Gál prožil ve Švédku kolo jak na horské dráze. Na druhé desítce začal třemi pary, než na následujících osmi jamkách zazářil tak, že byl najednou se skóre -7 na děleném druhém místě.

První dvě birdie zapsal na čtrnáctce a patnáctce, další dvě na sedmnáctce a osmnáctce. Na pětiparové jedničce přišel dokonce eagle. A na dvojce už páté birdie. Tam ale Gálův razantní vzestup leaderboardem kulminoval a nastal sešup dolů.

Ve zbylých sedmi jamkách zahrál pět bogey. Nejprve tři v řadě na trojce, čtyřce a pětce. Pak ještě další dvě na sedmičce a devítce. I tak má ale velmi dobrou pozici pro páteční útok na cut a setrvání ve Švédsku i o víkendu.

S tím půjde do druhého kola také Mrůzek, který při pátečním zlepšení může utočit na mnohem vyšší příčky v leaderboadru. Po prvním kole naštěstí pro něj moc neztrácí.

I hráč Relmostu vyšel do první rundy z druhé desítky, na které zapsal pouze dvě bogey na dvanáctce a osmnáctce. Stejně jako Gál však zahrál eagle na jedničce. Pak si zaskóroval dvěma berdíky na šestce a osmičce. Na závěr kola však přišlo ještě jedno bogey.

Po prvním kole se v čele usadil Španěl Adri Arnaus, který zahrál 64 ran (-8). Dvě rány na něj ztrácí trio nejbližších pronásledovatelů.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení