Mrůzek i Gál ve Švédsku dohráli, přesto je hráč Relmostu druhý

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek ani Petr Gál si ve Švédsku na Challenge Tour nezahrají finálová kola. Oba čeští hráči startující v Katrineholmu neprošli cutem po nepovedeném druhém kole. Mrůzek zahrál 76, Gál 78 ran. Daří se ale Angličanu Liamu Robinsonovi, hráči Relmostu.

Přitom to měli oba dva Češi po prvním kole rozehrané velmi solidně, ale nakonec končí ve druhé stovce leaderboardu. Mrůzek (T113) s konečným skóre +3, Gál (T122) +4.

Petr Gál přitom rozehrál ve čtvrtek turnaj fantasticky. Po jedenácti jamkách byl na skóre -7 a dělil druhé místo. Během následujících 25 jamek se ale dostal na skóre +6 a klesl v pořadí o 120 míst.

I přes nepovedený závěr prvního kola šel Gál do pátku s nadělí na cut, když byl na skóre -2. Na dvojce ale zahrál triple bogey, a pak dvě bogey za sebou, čímž bylo jasné, že navázal výkonem tam, kde ve čtvrtek skončil.

Ve zbytku kola sice ještě zahrál dvě birdie, ale také další tři bogey a pouť původně skvěle rozehraným turnajem pro něj skončila po dvou kolech.

Filip Mrůzek zahájil druhé kolo berdíkem na jedničce, čímž se v tu chvíli dostal do cutu. Do konce první devítky sice zahrál už jen jedno bogey, ale pořád měl devět jamek na to, aby minimální ztrátu na postup dohnal.

Jenže druhá devítka mu vůbec nevyšla. Zahrál na ní pět bogey a jedno birdie to byl konec nadějí v turnaji, který si uhrál jako bonus za umístění v TOP 10 na předchozím podniku Challenge Tour v Rakousku.

Na turnaji se ale daří jinému hráči, který startuje na sponzorské pozvánky Relmostu. Angličan Robinson, který se členem týmu stal loni na Zbraslavi, je po kolech za 70 a 67 ran se skóre -7 na děleném druhém místě. Na vedoucího krajana Maxe Orina ztrácí tři rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení