Fleetwood zoufale shání vzácné hole Nike. Casey je má, ale nedá

Tommy Fleetwood

Anglická hvězda Tommy Fleetwood očekává v ne tak vzdálené budoucnosti problém s holemi. Jako hráč, kterému do nedávna dodávala vybavení firma Nike, se Fleetwood rozhodl, že si ponechá železa VR Pro Blade, když se firma rozhodla v roce 2016 ukončit výrobu holí. Jenže jeho set už má něco za sebou.

A tak bude brzy potřebovat nový. Jenže od Nike už stejný typ želez těžko sežene. Přitom Fleetwood je podle všeho typem hráče, který nerad mění vybavení. Se svými železy zaznamenal v loňské sezóně svůj meteorický vzestup a pronikl do světové desítky.

Angličan před touto sezónou vyměnil svou opotřebovanou sadu za novou. Přístup k novému vybavení přitom nebývá pro hráče problém, ale ve Fleetwoodově případě to problém je. Nike už nové hole nevyrábí a ty současné už budou v příští sezóně "vypráskané".

"Tyhle hole používám už dlouho a pořád to od nich létá. Nakonec si ale budu muset najít nové," připustil Fleetwood, že jeho oblíbenému náčiní dochází životnost, která je u špičkových profesionálů mnohem kratší, než u běžných hráčů.

Fleetwood se však dozvěděl, že jeho krajan Paul Casey, který byl také ve stáji amerického výrobce, má ještě jedny nepoužité "blady" doma v garáži. Fleetwood se nejdříve myslel, že se na něj usmálo štěstí, ale záhy zjistil, že to s jejich získáním vůbec nebude jednoduché.

Casey se jich totiž odmítl jen tak vzdát, i když mu za ně Fleetwood dokonce nabídl finanční vyrovnání, ačkoliv Casey je od Nike získal zdarma. "Jsou tak vzácné, jako hovínko houpacího koně," smál se Casey.


Paul Casey - GettyImages

"Neprodám mu je. Pokud ano, musel by nabídnout dost peněz. Vypadají nádherně, mimochodem jsem je nikdy nepoužil. Jsou to ty hole, které si klidně pověsíte na zeď," uvedl Casey, jak velkou cenu pro něj mají.

"A taky se mi líbí, jak Tommy běhá okolo a snaží se je získat. Zatím jsem v šatně ale nenašel žádný dárek nebo ručně psanou cedulku s prosbou," pokračoval Casey v dobírání si svého krajana. "Musí být přesvědčivější."

Tento typ holí od Nike je proslulý. Casey si vzal jeden nový navíc, když Nike přešel z typu VR Pro Blade na typ Vapor Pro v roce 2015. Casey zůstal (stejně jako Fleetwood) u starého modelu želez a chtěl mít jeden záložní. Když se stal po odchodu Nike volným agentem, začal používat značku Mizuno a hole od Nike mu zbyly.

I když připustil, že s nimi už nebude nikdy hrát turnaje, chce si je nechat jako vzácnost, kterou zpopularizoval Tiger Woods rovněž dříve hrající s tímto typem. "Má zcela nový set a nedá mi ho. Hanba Paulovi. Trvá si na svém a nemyslím, že budou někdy moje," smiřuje se Fleetwood.

Pokus je nesežene, je připraven si hledat novou značku. "Upřímně by mi to dost ulehčilo život, pokud bych si zvykl na sadu od jiného výrobce," řekl Fleetwood, který si však možná s Caseyho holemi zahraje. Ale jen týden v případě, pokud budou hrát oba Ryder Cup.

"Doufám, že se dostanu do týmu a budu s ním v páru. Pak mu je na chvíli půjčím, protože chci, aby hrál dobře. Ale na konci týdne je budu chtít zpátky," smál se Casey.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení