Thomas si pohlídal vítězství. McIlroy finále v Ohiu nezvládl

Justin Thomas

Před finálovým kolem byl Justin Thomas hlavním aspirantem na vítězství a to pro sebe na WGC-Bridgestone Invitational také nakonec urval. I když hlavně díky kolapsu svých největších pronásledovatelů, Rory McIlroy s Ianem Poulterem v neděli v Ohiu vyhořeli.

Thomas měl právě na McIlroye s Poulterem náskok tří ran. A jelikož se sám dostal na hřišti Firestone CC ve finálovém kole jen jednu ránu pod par, dal šanci ostatním. Jenže nikdo ji nevyužil. McIlroy zahrál finálové kolo za +3, Poulter dokonce za +4.

A ostatní už po sobotě ztráceli až příliš mnoho ran.

"Za to, jak jsem dnes hrál, jsem na sebe hodně pyšný. Před kolem jsem byl hodně nervózní. Myslím, že když vedete o dvě, tři nebo čtyři rány, tak je to trochu jiné, než když vedete o jednu," přiznal po dohrání Thomas, který vyhrál svůj první WGC titul.

Proč si to myslí? "S náskokem tří ran máte určitý prostor na chybu a možná pak hrajete trochu více konzervativně. Já jsem ale využil zkušeností z minulosti, vždycky chcete být lepší."

Celkově se pro Thomase jedná o deváté vítězství na okruhu, které přichází jen týden před tím, než bude na PGA Championship obhajovat své loňské premiérové vítězství na majoru. Thomas je navíc pátým a zároveň nejmladším hráčem, který v historii golfu vyhrál FedEx Cup, turnaj velké čtyřky a akci ze série WGC.

"Pokoušel jsem se dostat na mínus osmnáct, protože jsem věděl, že pokud se mi to povede, tak mě asi nikdo nedostihne. Hrál jsem na to dobře, ale neproměňoval jsem dost puttů," litoval trochu Thomas, kterému nakonec stačilo na vítězství skóre -15.

Díky němu vyhrál o čtyři rány před Kylem Stanleym a o pět před Thorbjornem Olesenem a Dustinem Johnsonem, kteří prožili shodně báječné finálové kolo za 64 ran (-6).

DJ i díky tomu udržel vedení ve FedEx Cupu, kde má nyní náskok 147 bodů na Thomase. A v polovině kola mohl dost možná pomýšlet i na rekord hřiště, když byl po deseti jamkách sedm ran pod parem. Poté ale přišlo sedm parů v řadě s bogey na závěr kola.

"Vždy, když zahrajete birdie na sedmi jamkách z deseti, tak děláte něco dobře. Vytvořil jsem si hodně šancí a dával putty z osmi nebo deseti stop," řekl Johnson, který o víkendu skvěle puttoval a potvrdil svou formu, když naposledy vyhrál v Kanadě na RBC Canadian Open.

Víkend se naopak vůbec nevydařil Tigeru Woodsovi, který byl po 36 odehraných jamkách dělený desátý se ztrátou pěti ran na vedení. Následná dvě kola za 73 ran však znamenala pohoršení o šest ran a nejhorší Woodsův víkend na South Course od roku 2010.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení