Hořké Woodsovo loučení, prožil nejhorší víkend od roku 2010

celá fotogalerie (15) » Tiger Woods

Své poslední vystoupení na turnaji, který v kariéře osmkrát vyhrál, si určitě představoval jinak. Tiger Woods prožil na WGC-Bridgestone Invitational nejhorší víkend od roku 2010, čímž se tak rozloučil s oblíbeným hřištěm v Akronu. Turnaj se totiž z Firestone CC stěhuje.

A nejen to, od příštího roku bude mít i nový název, kterým bude WGC-FedEx St. Jude Invitational. Hrát se bude koncem července v Memphisu na TPC Southwind místo dosavadního FedEx St. Jude Classic.

Jediné, co může Tigera těšit, bylo birdie na poslední jamce, kterou na tomto turnaji a hřišti odehrál. Vykouzlilo alespoň nepatrný úsměv na jeho tváři, která byla po většinu druhé nedělní devítky spíše zamračená.

"Rozhodně jsem mohl být lepší," přiznal po víkendových kolech shodně za 73 ran (+3) Woods, který tak v sobotu a neděli poztrácel na hřišti celkem šest ran. Po 36 odehraných jamkách přitom dělil 10. místo.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

Nakonec se ale musel spokojit až s dělenou 31. příčkou, když v neděli zapsal do skórkarty pouze pět parů. Jinak to byla pořádná divočina - šest birdie, pět bogey a dvě double bogey.

"Snažil jsem se být agresivní, jak jen to šlo, a šel jsem po všem. Mohlo z toho být 62 nebo 63 ran, nebo něco mezi 70 a 80. ... Ztrácel jsem, takže jsem potřeboval skvělé kolo, abych se dostal do TOP 10. Někdy to jde, jindy ne," zhodnotil své nedělní snažení.

Proč to přitom tentokrát o víkendu nešlo? Především kvůli tomu, že v regulaci trefil pouze 12 z 28 fairwayí a 19 z 36 greenů.

Nepovedený víkend ho mrzel hlavně kvůli tomu, že se jednalo o poslední ročník turnaje ve Firestone CC. "Bude mi to tady chybět. Budou mi chybět zdejší lidé. Máme spoustu skvělých vzpomínek a je smutné, že se sem už nikdy nevrátíme. Vždy jsem si hru tady užíval," přiznává Woods.

Nyní ale musí jít sentiment stranou. Už v tomto týdnu čeká Tigera stejně jako ostatní nejlepší hráče světa poslední letošní major, jubilejní 100. PGA Championship. Do něho vstoupí v Bellerive ve čtvrtek ráno v 9:23 po boku šampiona z Ohia a obhájce titulu Justina Thomase a Roryho McIlroye.

"Už zítra se přes to všechno musím přenést," má jasno Woods.

Více fotek Tigera Woodse z finálového kola ve Firestone CC

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení