Třetí bitvu už nevyhrál, Jarrod Lyle ve středu podlehl leukémii

Jarrod Lyle

Dvakrát dokázal australský golfista Jarrod Lyle vyhrál boj se zákeřnou akutní myeloidní leukémií, potřetí už jeho tělo vyčerpávající léčbu nepřijalo. Ve středu v noci Lyle zemřel doma v Torquay obklopený rodinou a přáteli. Bylo mu 36 let.

Lyle byl od minulého týdne v tzv. paliativní léčbě, protože jeho tělo již nebylo schopné dále bojovat.

Smutnou událost pak oznámila manželka Briony, která uvedla, že její muž byl uprostřed rodiny a nejbližších přátel, když zemřel.

"Lusi, Jemma (Lyleho dcery, pozn.) a já jsme naplněny žalem. Nyní musíme konfrontovat naše životy bez nejlepšího manžela a otce, jakého jsme si kdy mohli přát," uvedla Briony Lyle v prohlášení.

"Zároveň jsme byly požehnány tolika zprávami a podporou z celého světa a cítíme štěstí, že Jarrod dokázal během svého života pozitivně ovlivnit tolik lidí," uvedla vdova po Lylovi, kterému byla loni diagnostikována zákeřná choroba už potřetí v životě.

Poprvé to bylo v sedmnácti letech, kdy Lyle teprve snil o tom, že se stane profesionálním hráčem. Svůj sen si ale i přes nepřízeň osudu dokázal splnit nesmírnou vůli a bojovností.

Nemoc porazil a v roce 2007 to dotáhl až na PGA Tour. V roce 2012 mu lékaři nemoc diagnostikovali znovu, ale opět nad ní zvítězil a na Tour se vrátil v dalším roce. I když pak neudržel kartu, odjel zpět do Austrálie, kde pokračoval v kariéře a stal se zároveň televizním analytikem.

Minulý týden po oznámení o ukončení léčby nosili hráči na WGC-Bridgestone Invitational připnuté žluté stužky na jeho podporu. Na pomoc jeho rodině byl vytvořen i účet na GoFundMe.

Reakce na jeho úmrtí byly okamžité.

Lítost nad jeho odchodem vyjádřili hráči a hráčky napříč celým golfovým světem. Bryson DeChambeau věnoval jeho rodině 25 000 dolarů, které před PGA Championship vyhrál v soutěži o nejdelší drive.

S kondolencemi na sociálních sítích přispěchali Justin Thomas, Tommy Fleetwood, Ernie Els, Francesco Molinari, Patrick Reed, Justin Rose a mnozí další někdejší soupeři a přátele, včetně Jessiky Kordy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení