Šek na 150 tisíc dolarů přišel jinému Tommy Fleetwoodovi

Tommy Fleetwood

To se takhle ráno probudíte, a když během snídaně jen tak zběžně zkontrolujete v mobilu stav svého účtu, poprskáte se kávou, kterou právě pijete. Nebo se jí utopíte. Proč? Protože máte na účtu o 154 480 dolarů více, v přepočtu zhruba 3,4 milionu korun, než byste mít měli.

Tak nějak možná zjistil Tommy Fleetwood, že někdo udělal chybu. A nemyslíme přitom Tommyho Fleetwooda, kterého myslíte vy. My myslíme 58letého klubového profesionála z Floridy, kterému přišlo prize money jeho jmenovce za letošní The Open.

Na tom skončil ten pravý Tommy Fleetwood na děleném 12. místě, za což měl vyinkasovat již zmíněných něco málo přes 150 tisíc dolarů.

A zatímco on si nejspíše ani nevšiml, že mu peníze nedorazily, jeho americký jmenovec to zaznamenal hned.

Svět na toto nedopatření upozornil jeho kamarád a trenér krátké hry Greg Thorner, který na Twitter umístil fotku z výpisu účtu svého parťáka.

Na vše okamžitě zareagovala golfistova manželka a manažerka v jedné osobě Clare, která na sebe zanechala emailovou adresu, na kterou požádala o další informace.

Jak přitom mohlo k celé situaci dojít?

Dnes 58letý klubový profesionál hrál v minulosti na European Tour a Challenge Tour, v posledních letech se dokonce snažil dostat skrze q-school na Senior Tour, a tak se někdo v systému asi překliknul.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení