Matuš začal ve Finsku skvěle, dařilo se i Mrůzkovi

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš s Filipem Mrůzkem slibně rozehráli ve Finsku Vierumäki Finnish Challenge. Matuš zahrál první kolo za 68 ran (-4) a je ránu za TOP 10. Mrůzek zapsal 71 (-1) a po první rundě je o ránu nad hranicí cutu na děleném 59. místě.

Matuš i Mrůzek usilují o to být na konci sezóny minimálně v TOP 120 celkového pořadí Road to Ras Al Khaimah, což by zajistilo prvnímu z nich uchování, druhému zisk statusu hráče Challenge Tour pro příští rok. Po prvním kole ve Finsku se oba splnění tohoto cíle zase o kousek přiblížili.

Matuš, který je zatím na rozdíl od Mrůzka mimo sto dvacítku, začal lépe. Ačkoliv se na první devítce nevyvaroval dvou chyb v podobě bogey na pětce a osmičce, podařilo se mu zahrát také pět birdie na 2, 3, 6, 7 a 9.

Na druhé devítce se pak posunul už na skóre -4 po dalším birdie na dvanáctce. Následující jamku sice zahrál třetí, ale už i poslední bogey dne, a na čtyři rány pod par se pak dokázal vrátil sedmým berdíkem kola na 18.

Mrůzek měl, co se týče vývoje skóre, první devítku o trochu klidnější. Na pětce zahrál bogey, když se prvního birdie dočkal na devítce. Pod par šel poprvé na další jamce druhým birdie. Po bogey na 11 byl opět v paru, ale vzápětí znovu skóroval. Bogey a birdie za sebou zapsal ještě na 17 a 18.

Třetímu Čechovi se ve Vierumäki Resortu první kolo nepovedlo. Petr Gál zapsal 82 ran (+10) a je zatím na posledním 155. místě.

Parádní první kolo za 63 ran (-9)zahrál ve Finsku Angličan Tom Murray, který odevzdal čistou skórkartu s devíti birdie. Jednu ránu na něj ztrácí Francouz Mathieu Fenasse a italský amatér Lorenzo Scalise.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení