Další šance pro Fowlera? Woods po špatném startu zahájil parem

Rickie Fowler

Poté, co Sergio Garcia vyhrál loni Masters, převzal štafetu "nejlepšího hráče, který nikdy nevyhrál major" Rickie Fowler. Další šanci to změnit má populární Američan v tomto týdnu, když vstoupil skvěle do 100. PGA Championship. Tiger Woods naopak začal průměrně.

Během své kariéry skončil Fowler už osmkrát na turnajích velké čtyřky v TOP 5. Naposledy byl letos na Masters druhý, památný je v tomto ohledu ale především rok 2014, kdy skončil mezi nejlepšími pěti na všech čtyřech majorech. Jenže na to se ve sportovním světě až tak nehraje.

Historie a fanoušci oslavují pouze vítěze.

"Vždycky budu věřit. Vím, že Phil (Mickelson) nevyhrál, dokud mu nebylo třicet," řekl po prvním kole v Bellerive 29letý Fowler. "Neznám přesná čísla, ale není to něco, čím bych se měl nervovat. Musím se dál dostávat do pozic a boje o vítězství. Všichni končíme často druzí, i Jack (Nicklaus) byl hodně krát druhý," dodal.

Fowler tak podle všeho neztrácí trpělivost, která je nejen v golfu, ale v golfu především, tak důležitá. Další šanci možná dostane v tomto týdnu. Po prvním kole závěrečného majoru roku je se skóre -5 o ránu druhý.

Ve čtvrtek dopoledne sice nezačal nijak závratně, když startoval z desítky a po úvodní devítce byl jen jednu ránu pod parem. Druhá polovina kola ale byla úplně něco jiného. Žádné zaváhání, čtyři birdie a posun na mínus pět, jedinou ránu za vedoucího Garyho Woodlanda.

"Nemusím hrát nikterak výjimečně, abych vyhrál. Jak už jsem řekl, končit na fairwayích, končit na greenech a vyhýbat se stresu, jak je to půjde. Zní to možná jako klišé, jít jamku po jamce, ale čtvrtek mohu brát jako úspěšně odehraný a nyní mě čeká pátek," zhodnotil Fowler.

Ten se v prvním kole musel sklonit pouze před Woodlandem, který zahrál stejně jako on jedno bogey ale o jedno birdie více, tedy sedm. Na děleném třetím místě jsou se skóre -3 Brandon Stone a Zach Johnson.

Na děleném pátém místě s mínus třemi je silná skupinka jedenácti hráčů, do které patří mimo jiné Dustin Johnson, Justin Rose, Thomas Pieters nebo Jason Day. O další ránu zpět jsou třeba Jon Rahm nebo vítěz The Open Francesco Molinari.

Pouze s parem se na úvod PGA Championship museli spokojit parťáci z flightu Rory McIlroy a Tiger Woods. Zatímco McIlroy prožil více méně nudné kolo s dvěma birdie a stejným počtem bogey, Woods musel o konečný par mnohem více bojovat.

Po úvodních dvou jamkách byl už tři rány v plusu a stejně si vedl ještě po osmi odehraných jamkách. Poté ale zabral a díky třem berdíkům se posunul alespoň na dělené 48. místo.

"Zůstal jsem díky tomu v turnaji. Klidně to mohlo dopadnout úplně jinak, když jsem byl po dvou tři nad. Mohlo se stát hodně věcí, a ne všechny by byly pozitivní. Mě se ale podařilo to otočit," hledal Woods pozitiva v nijak pro něho pozitivním dni.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení