Mrůzek dal cut eaglem na poslední jamce! Víkend čeká i Matuše

Filip Mrůzek

Tak to bylo drama! Filip Mrůzek bojoval celé druhé kolo na Vierumäki Finnish Challenge na hranici cutu a ještě jamku před koncem na něj ztrácel ránu. Hráč Relmostu ale neponechal nic náhodě a eaglem si zajistil na Challenge Tour finálová kola. Ta čekají i Matuše.

Mrůzek, který už má na 99,9 procent zajištěnou kartu na Challenge Tour pro příští sezonu, nevstoupil do turnaje ve Finsku ideálně. Po prvním kole, po kterém byl jednu ránu pod parem, musel v pátek více do červených čísel, což se mu hned v začátku kola podařilo.

Díky dvěma birdie na jamkách 12 a 13 se dostal dvě rány pod par a na celkové skóre -3, což byla předpokládaná a po dohrání také reálná hranice cutu. Jenže Mrůzek si měl své kolo ještě zkomplikovat.

V úvodu druhé devítky si totiž připsal dvě bogey (3, 4) a byl na tom znovu jako na začátku dne. Tedy nic moc. Na posledních pěti jamkách si musel polepšit o dvě rány, což se mu nakonec podařilo.

Naději si vykřesal berdíkem na šestce, poté ale přišly dva pary. Na závěrečné pětiparové devítce tak musel zaskórovat, což se mu povedlo znamenitě. Míček totiž dostal do jamky už třetí ranou a upsal dvě rány.

Skvělým finišem vyčaroval kolo za 69 ran (-3), celkově se posunul na mínus čtyři a v polovině turnaje mu patří dělená 35. příčka.

To Matuš to měl po čtvrtku, kdy zahrál čtyři rány pod par, rozehrané lépe. Jenže v pátek si vybral slabší den on, a také prožil dramatický závěr svého kola. Po své úvodní devítce, kterou došel v paru, totiž ztratil ránu na dvojce a sedm jamek před koncem byl v pozici, kdy už nesměl zaváhat.

Žádné další bogey už naštěstí do své skórkarty nezapsal, ale ani žádné birdie. Kolo tak došel za plus jedna a v pátek si pohoršil na celkové skóre -3 a poslední postupové dělené 47. místo.

Na turnaji startoval z českých hráčů ještě Petr Gál, který však byl ze hry o cut po nepovedeném prvním kole (82, +10). V tom druhém zahrál o deset ran lépe, přesto to nestačí na lepší než dělenou 152. příčku.

Ve vedení jsou po 36 odehraných jamkách italský amatér Lorenzo Scalise a Australan Dimitrios Papadatos, kteří jsou jedenáct ran pod parem hřiště.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení