Báječný start Vlčkové! Po prvním kole za mínus sedm je druhá

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková v pátek vyrovnala své zatím nejlepší úvodní kolo v nováčkovské sezoně na Symetra Tour. Do PHC Classic v Milwaukee vstoupila rundou za 65 ran (-7) a před druhým kolem jí patři druhá příčka. Na vedoucí Dottie Adrinu přitom ztrácí jedinou ránu.

Stejným stylem začala Vlčková v polovině června The Forsyth Classic, na kterém se ale poté postupně zhoršovala. Tehdy na skvělý úvod navázala koly za 71 a 75 ran a se skóre -5 skončila na děleném 35. místě.

Tentokrát bude chtít povedeného začátku využit k lepšímu výsledku.

Vlčková se v pátek nakopla eaglem hned na první jamce, kterou pro ni byla pětiparová desítka. Po birdie na třináctce se ale její hra na několik jamek "zasekla" a do konce úvodní devítky hrála už pouze pary a bogey na 18.

Ani v úvodu druhé devítky to nevypadalo v podání české profesionálky na nikterak zázračné skóre. Zahrála sice birdie na jedničce, ale po dalších čtyřech parech byla čtyři jamky před koncem stále na mínus třech.

Poté však přišel fantastický finiš!

Vlčková totiž zahrála berdíka na všech svých závěrečných jamkách, tedy na 6, 7, 8 i 9, a během hodiny se posunula až do nejvyšších pater leaderboardu. Se skóre mínus sedm je po úvodním kole na druhém místě.

Osm turnajů před koncem by velký úspěch, s ohledem na svůj cíl v podobě zisku karty na LPGA, potřebovala. V pořadí Volvik Race for the Card jí patří 43. místo, když získala 14 679 dolarů. Na elitní desítku, která kartu obdrží, ztrácí 23 020 dolarů. Vítězstvím by se jí výrazně přiblížila.

I kvůli tomu se už před turnajem rozhodla případně odmítnout pozvánku na letošní závěrečný major sezony Evian Championship, která je na turnaji Symetra Tour v tomto týdnu připravena pro dvě nejlepší hráčky.

"Nechci zmeškat žádnou akci, protože chci mít šanci získat plné členství na LPGA 2019. Kdybych hrála Evian, tak bych vynechala dva týdny, a ten turnaj by se nepočítal do mého žebříčku," vysvětluje Vlčková.

Vzdání se majoru by tak pro ni nebylo tak těžké rozhodnutí: "Pokud chci mít šanci získat kartu a skončit v TO P10, potřebuji hrát minimálně pět z posledních šesti turnajů. Když kartu uhraji, zahraji si ho (Evian) za rok."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení