Rozjetého Woodse zastavil déšť, nejen jeho čeká dlouhý den

Tiger Woods

Druhé kolo jubilejního 100. PGA Championship se v pátek v Bellerive nedohrálo. Mohl za to odpolední silný déšť, který vyhnal ze hřiště řadu hvězd, včetně Tigera Woodse. Ten přitom prožíval skvělý vstup do svého kola, v sobotu tak bude mít na čem stavět.

Woods vstoupil do závěrečného letošního majoru špatně a po dvou jamkách prvního kola byl už tři rány nad par. Čtvrteční rundu ale zvládl dohrát alespoň v paru a v pátek zamířil pod něj.

Po třech berdících na jamkách dva, tři a pět se velmi rychle posunul na průběžné skóre mínus a do třetí desítky pořadí.

Více jak sedm jamek ale v pátek odehrát nestihl.

"Jsem tři rány pod parem, takže směřuji dobrým směrem. Zítra to ale bude pro hodně z nás dlouhý den, snad se k tomu brzy ráno vrátím," věří Woods v pokračování svého zlepšení.

Nejen on se na hřiště vrátí v sedm hodin ráno místního času. Až všichni hráči dohrají své druhé kolo, odstartuje nejpozději do třiceti minut to třetí. Půjde se ve třech ze dvou odpališť.

Ve vedení je stejně jako po prvním kole prakticky domácí hráč Gary Woodland, který patří mezi ty šťastné, kteří dopoledne své druhé kolo dohrát stihli. A odehrál ho skvěle.

Na úvodní rundu za 64 ran navázal v pátek kolem jen o dvě rány horším a se skóre -10 vede o ránu před svým parťákem z flightu Kevinem Kisnerem. Třetí je o další ránu zpět Brooks Koepka.

Ten vyrovnal nejnižší skóre v historii PGA Championship, když zahrál za 63 ran. To samé se v pátek povedlo Charlu Schwartzelovi, který s Dustinem Johnsonem, Thomasem Pietersem a Rickiem Fowlerem dělí čtvrté místo (všichni -7). Fowler ale stihl odehrát jen 10 jamek.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení