Mrůzek bere další TOP 25, i když si dal raději trest. Matuš končil berdíky

Filip Mrůzek

I napočtvrté se Filip Mrůzek dostal na Vierumäki Finnish Challenge pod par místního hřiště, i když to mohlo být mnohem lepší. Přesto se díky výsledku 71 (-1) posunul na celkové skóre -9 a udržel se v elitní pětadvacítce. Pozitovně se s turnajem rozloučil i Stanislav Matuš.

Přestože si na závěr turnaje připsal double bogey, nemůže na sebe být Mrůzek po turnaji naštvaný. Vždyť v pátek se v něm udržel eaglem na poslední jamce druhého kola, díky kterému dal cut.

A přestože mohl po sobotě pomýšlet na TOP 10, ničeho nelitoval.

"Jsem spokojený, jsou to čtyři kola pod par a skóre mínus devět není špatné," pochvaloval si hráč Relmostu po dohrání. Sám přiznal, že první kolo bylo nemastné neslané, ale v dalších se chytnul a připsal si další úspěšný turnaj na Challenge Tour.

Ve finálovém kole byl po eaglu na 12 už tři rány pod parem, ale v samém závěru si pohoršil o dvě rány dabláčem na závěrečné osmnáctce. Mrzí to o to více, že na pětiparu zaznamenal předtím ve všech třech kolech birdie.

"Na závěr dabl zamrzí, ale zase jsem před tím zahrál eagle. Je to ale škoda," nepopírá ztrátu osmi míst v pořadí a tisíce eur.

Druhé Mrůzkovo zaváhání přišlo na šestce, kde zahrál bogey. Nepokazil přitom žádnou ránu, po nešťastném pohybu míčku v roughu si totiž sám nahlásil u rozhodčích jednu trestnou.

"Měl jsem míček v suchém roughu, a když jsem založil, tak jsem se ho asi dotknul. Nikdo to neviděl, ale zavolal jsem si rozhodčího a nechtěl jsem říci, že jsem to neudělal já, protože jsem do té trávy asi ťuknul a pak i do míčku, který sjel o centimetr. Svědomí by mi nedovolilo si ránu nedat," připomněl Mrůzek zásadu golfu, kterou je, nebo by mělo být, fair play.

Po turnaji se tak musel spokojit s děleným 25. místem, za které vyinkasoval 1494 eur. V pořadí Road to Ras Al Khaimah se s celkovým ziskem 13 032 bodů posunul už na 102. místo.

"Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi drželi palce, a také sponzorům. A samozřejmě Štěpulce, která mi opět kedila. Hodně nám tu pršelo, musela se starat o hodně věcí, ale zvládla to dobře," vyzdvihl Mrůzek svou přítelkyni a kedíka v jedné osobě. "Jsme prostě dobrej tým," dodal.

Ideální finálové kolo neprožíval Matuš, který startoval z desítky, a i kvůli double bogey na jedničce byl po 13 jamkách dvě rány nad. Poté ale zahrál tři birdie (5, 6, 9) a posunul se na celkové skóre -5 a dělenou 49. pozici.

Za ni získal 810 eur a na svém kontě má celkově už 8907 bodů. Opět se tak trochu přiblížil 120. místo v Road to Ras Al Khaimah, které by mu zajistilo udržení karty i na příští sezonu.

Turnaj vyhrál díky birdie na první jamce play-off domácí Kim Koivu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení