V Bellerive vyhrál Koepka a porazil své idoly. Skvělý Woods druhý

Brooks Koepka

Tiger Woods opět po necelém měsíci kroužil jako hladový sup kolem 15. vítězství na majoru, ale bude si na něj muset počkat minimálně do roku 2019. Na jubilejním 100. PGA Championship totiž nejen jemu nedal šanci Brooks Koepka, už trojnásobný major šampion.

Koepka je nastupující americká golfová superstar. Držitel rekordu hřiště na Kunětické Hoře jako by neuměl vyhrávat malé turnaj. Ze čtyř triumfů na PGA Tour se jedná o poslední dvě US Open a nyní PGA Championship.

V Bellerive to byla v neděli krásná golfová podívaná. Koepka jako lídr po třetím kole zahrál birdie hned na první jamce. Poté ale zaváhal na čtyřce a pětce a dvěma bogey dostal ostatní hráče do hry.

Nejvíce pak Woodse, který hrál báječný golf.

"Bylo to poprvé, co hrál Tiger o titul, když jsem o něj bojoval i já. Diváci vám pak rozhodně dávají vědět, jak se mu daří," přiznal Koepka, že i on nebyl resistentní vůči euforii, která na hřišti panovala kolem Woodse.

Ten se dostal do hry úvodní devítkou za mínus tři. A o další tři rány si polepšil na devítce druhé. Díky osmi birdie (a dvěma bogey) z toho bylo finálové kolo za 64 ran (-6), nejlepší ve Woodsově kariéře na majorech.

Ani to ale na Koepku nestačilo.

Osmadvacetiletý Američan se zpět do pohody dostal třemi skvělými putty do birdie na jamkách 7, 8 a 9. A když se začal Woods na druhé devítce znovu přibližovat, a jeho zbývající druhý soupeř Adam Scott se nechtěl pustit, zahrál Koepka další dvě klíčová birdie na jamkách 15 a 16.

Woodse už nezachránila ani skoro zázračná záchrana paru na skórovací pětiparové sedmnáctce, kde skončil po drivu ve vodní překážce. Scott pak finiš nezvládl, když často chyboval a na osmnáctce zahrál dokonce bogey.

Koepka si druhým víkendovým kolem za 66 ran došel pro svůj třetí titul na turnajích velké čtyřky z posledních šesti startů. Se skóre -16 porazil Woodse o dvě rány a Scotta o tři. Udolal tak své dva idoly z mládí.

Nikdo další v závěru turnaje v boji o vítězství nebyl.

Tigeru Woodsovi, společně s Rickiem Fowlerem, nezbývalo než u klubovny pogratulovat zaslouženému vítězi a parťákovi z rydercupového týmu.

"Je těžké porazit někoho, kdo to pálí na 340 (yardů) a doprostřed (fairwaye). Už v Shinnecocku to rozstřílel a to samé udělal zde. Když někdo hraje tak daleko a tak rovně, společně s tím, jak dobrý je s putterem, je těžké ho porazit," vysekl Woods poklonu Koepkovi.

Ten se posunul už na druhé místo ve světovém žebříčku a třetí v pořadí FedEx Cupu. Je jasné, že v obou bude už za dva týdny, kdy vypukne play-off zámořské série, chtít vystoupat k vrcholu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení