Krůček od ráje. Woods pobláznil 100. PGA Championship

Tiger Woods

Ti, kdo nezažili Tigera Woodse v době jeho největší slávy, nebo ještě nesledovali golf tak pozorně, mohli v neděli vidět, čím si tehdy podmaňoval turnaje a deptal soupeře. Ti, co to zažili, si opět připomněli staré časy.

Woods tak dokonale pobláznil 100. PGA Championship, že tomu chybělo už jenom jediné. Přeci jen se však našel jeden hráč, který ho o 15. major titul a celkově 80. vítězství na PGA Tour připravil.  Jinak by snad ani nebylo poznat, že už je to více než 10 let, co vyhrál poslední major.

Při svém 80. startu na turnajích velké čtyřky zapsal Woods nejnižší součet ran na čtyři kola, jeho 64 ran bylo nejnižší číslo, které na majorech zahrál v neděli. Tiger zároveň zahrál své nejlepší kolo sezóny, které mu pomohlo k samostatnému druhému místu, nejlepšímu výsledku sezóny.

"Tohle je pořád proces budování. Na začátku sezóny jsem netušil, kam se to bude vyvíjet. Kolik turnajů budu hrát a jak dobře. Nevěděl jsem, jaký švih budu používat," napsal na svůj web Woods, který ze 14 startů zaznamenal pět umístění v TOP 10.

Teď si Tiger nejspíš přeje, aby se další major hrál dříve než příští rok, když na těch dvou posledních bojoval v neděli o vítězství. V Bellerive ho překonal pouze Koepka, který se stal po Woodsovi v roce 2000 prvním hráčem, který ve stejném roce vyhrál US Open i PGA Championship.

Sympatický Koepka, který ze svých nedávných let na Challenge Tour dodnes drží rekord hřiště na Kunětické hoře, si byl moc dobře vědom, kdo mu jde v neděli po krku.

"Každý na hřišti to slyšel. Je to největší hráč, který kdy hrál tuto hru a mít takový comeback, jako má on, je neuvěřitelné. Nakopávalo mě to, protože jsem věděl, že když padnu, on tam vždycky bude," popsal Koepka.

Při pohledu na Woodsovy poslední výsledky je ohromující, že se nemůže spolehnout na svůj drive. V neděli zasáhl pouze pět fairwayí ze čtrnácti, což byl jeho nejhorší výkon v týdnu. Dokázal se s tím často vyrovnat laserově přesnou hrou železy, ale člověk se neubrání pocitu, kde by mohl Tiger být, pokud by zasahoval více fairwayí.

"Celý den jsem nedrivoval dobře. Věděl jsem, že bude těžké slepit to kolo nějak dohromady, ale povedlo se mi to," uvedl Woods, který zahrál osm birdie a dvě bogey.

"Ale řekli byste před sezónou, že budu mít reálnou šanci vyhrát poslední dva majory? Já, s mým švihem? Tehdy jsem neměl žádný, neměl jsem žádnou rychlost hole. Hledal jsem svou krátkou hru, jenom puttování bylo OK. Ale proboha, vždyť jsem dva roky nehrál," zmínil Woods.

"Takže tady je sakra pořádný progres," dodal Tiger, který ačkoliv nevyhrál, dokončil nedělní kolo v Bellerive jako šampion. Na osmnáctce vyslal 293metrový drive, svou příhru poslal jen šest metrů od jamky a potopil svůj putt do birdie, teprve třiadvacátý ve čtvrtém kole.

Pak třikrát zapumpoval paží a vychutnal si bouřlivé ovace. "Fanoušci byli tak pozitivní po celý týden. Nemůžu jim dost poděkovat za to, co mi říkali a co to pro mě znamenalo jako pro hráče, který se vrátil a snaží se opět vyhrát major," smeknul Woods před fanoušky.

"Ten řev davů fanoušků byl neuvěřitelný. Slyšeli jsme ho ze všech častí hřiště, ale bylo jasné, kdy patří Tigerovi," poznamenal Justin Thomas, který skončil na děleném 6. místě.

A jaký bude Woodsův další krok v jeho návratu? Leží před ním velká výzva v podobě finále FedEx Cupu.

"Jsem na nezmapovaném území. Musel jsem se vyrovnat s tolika věcmi. Bylo to tvrdší, než si lidé myslí. A teď jsem rád, co všechno už mám za sebou a že se o mě mluví i v souvislosti s Ryder Cupem. Ta cesta, kterou jsem za poslední rok urazil, je hodně slušná," ví dobře Woods.

Ví to i všichni kolem, a tak budou s napětím sledovat, co Tiger předvede v závěru sezóny a kolik sil mu ještě zůstalo v nádrži.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení